Wenezuela: Demonstracja na rzecz zwiększenia praw pracowniczych

[2011-04-03 14:18:07]

1 kwietnia członkowie federacji związkowej Narodowa Unia Robotników Wenezueli (Unión Nacional de Trabajadores de Venezuela), popierającej prezydenta Hugo Cháveza, demonstrowali w stolicy kraju, Caracas, domagając się zwiększenia płac i wprowadzenia nowych przepisów chroniących pracowników. Protest odbył się po demonstracjach studentów i pracowników naukowych, którzy domagali się większych nakładów na naukę i krytykowali Cháveza za zmierzanie w stronę autorytarnych rządów.

Popieramy rząd i jego politykę gospodarczą. Nie chcemy rozmawiać z organizującymi antyrządowe demonstracje prawicowymi studentami. Prawa należą się przede wszystkim klasie robotniczej - powiedziała Press TV Marcela Maspero z UNT. Manifestanci bronili w swoich wypowiedziach wenezuelskiego prezydenta i rewolucji boliwariańskiej. Zdaniem protestujących problemy ekonomiczne kraju wynikają z działań państw Zachodu oraz systemu kapitalistycznego.

Szymon Martys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


15 września:

1883 - Ukazało się pierwsze wydanie czasopisma Proletariat.

1920 - W Kielcach ruszyła produkcja w pierwszej spółdzielczej wytwórni mydła.

1941 - Rozpoczęła działalność Komenda Formacji Bojowo-Milicyjnych Polskich Socjalistów. Komendant: Leszek Raabe, zastępca: Jan Mulak.

2011 - Dania: Centrolewicowa koalicja wygrała wybory parlamentarne.


?
Lewica.pl na Facebooku