PPS: Postanowili "nie zabierać głosu"

[2004-12-19 19:22:25]

Na posiedzeniu Prezydium Rady Naczelnej PPS oraz Centralnego Komitetu Wykonawczego liderzy tej partii zadecydowali nie zabierać głosu w sprawie przesunięcia urzędu pełnomocnika rządu do spraw równego statusu kobiet i mężczyzn do Ministerstwa Polityki Społecznej.

Szefowie Polskiej Partii Socjalistycznej uznali, że dla wyrażenia ich poglądu wystarczy opublikowany 13 grudnia list. Czytamy w nim między innymi: Zdając sobie sprawę z zasług Kościoła na rzecz społeczeństwa, jeśli chodzi o takie sprawy jak moralność, czy wyraźne wskazywanie granicy między dobrem i złem, nie akceptujemy jednocześnie nadmiernej często ingerencji w życie publiczne, szczególnie w szkolnictwo wszystkich szczebli. W liście nie ma jednak ani słowa protestu przeciwko przesunięciu pełnomocnika do Ministerstwa Polityki Społecznej.

PPS jako cała partia nie zamierza protestować przeciwko rozporządzeniu Rady Ministrów, choć poszczególni członkowie ugrupowania podpisali się na przykład pod listem-protestem wystosowanym do Premiera przez organizacje kobiece.

Oficjalne apele do Premiera o niezmienianie pozycji pełnomocnika wysłali jak dotąd Zieloni 2004 i Socjaldemokracja Polska.

Polska Partia Socjalistyczna zamierza skupić się tymczasem na przygotowaniach do XXXVIII Kongresu oraz wypracowaniu sposobu funkcjonowania w ramach Unii Lewicy.

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


27 listopada:

1892 - W Paryżu zakończył się zjazd działaczy polskich organizacji socjalistycznych, który utworzył Związek Zagraniczny Socjalistów Polskich i przyjął założenia do "Szkicu programu Polskiej Partii Socjalistycznej".

1921 - W Uhrovcu urodził się Alexander Dubček, działacz polityczny, przywódca obozu reform z okresu praskiej wiosny.

1924 - Początek zakończonego częściowym zwycięstwem strajku 120 tysięcy włokniarzy (głównie okręg łódzki); postulaty płacowe.

1978 - Założono Partię Pracujących Kurdystanu (PKK).

1986 - W całej Francji 600 tys. studentów i licealistów manifestowało przeciwko forsowanemu przez prawicowy rząd projektowi zmian w szkolnictwie wyższym.

2005 - Manuel Zelaya wygrał wybory prezydenckie w Hondurasie.

2012 - Palestyna: W Ramallah odbyła się ekshumacja zwłok Jasira Arafata.


?
Lewica.pl na Facebooku