Jaka kara dla Urbana?
[2005-01-14 14:59:34]
![]() Proces Jerzego Urbana ma związek z jego felietonem pod tytułem "Obwoźne sado-maso", który ukazał się na łamach NIE w związku z wizytą papieża w 2002 roku. Urban rzekomo miał znieważyć określeniami "sędziwy bożek", "gasnący starzec". Sam Urban wielokrotnie podkreślał, że jego felieton miał na celu nie znieważenie papieża, a tylko obnażyć groteskowość widowiska jakie robi stanowią pielgrzymki papieża do Polski. Sam Jerzy Urban stwierdził, że liczy na to, iż zostanie skazany na karę pozbawienia wolności bez zawieszenia. Byłoby wyrazistym sygnałem istnienia w Polsce prokościelnej cenzury sądowej, o której wielokrotnie pisałem w swoich felietonach - wyjaśnił Urban. Naczelny nie liczy na uniewinnienie, bo znaczyłoby to, że w Polsce istnieje wolność wypowiedzi, a tak zdaniem Urbana nie jest. Kolejna rozprawa w procesie Jerzego Urbana odbędzie się 18 stycznia. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
8 października:
1807 - W Londynie urodziła się Harriet Taylor, filozofka i feministka tzw. "pierwszej fali". Była współpracowniczką, a od 1851 żoną filozofa J.S. Milla, który gł. pod jej wpływem zaczął popierać postulaty feminizmu.
1919 - Zamach na jednego z liderów lewicowego USPD Hugona Hassego.
1976 - Oddano do użytku trasę Warszawa-Katowice (tzw. „gierkówkę”).
1982 - Olof Palme został po raz drugi premierem Szwecji.
1990 - 17 Palestyńczyków zginęło, a ponad 100 zostało rannych w starciach z izraelską policją na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie.
1992 - W Unkel zmarł Willy Brandt (właśc. Karl Herbert Frahm), polityk SPD, kanclerz RFN.
1999 - Londyński sąd magistracki orzekł, iż można wydać Pinocheta hiszpańskiemu wymiarowi sprawiedliwości.
2012 - Alberto Vaquina (FRELIMO) został premierem Mozambiku.
?