Warszawa: Demonstracja w obronie Gwardii
[2012-04-11 23:35:23]
![]() Na początku roku nadzór budowlany wydał decyzję o zamknięciu budynku klubowego połączonego z halą sportową. Klub ma czas do końca roku, by usunąć wszystkie usterki, które wytknął Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Gwardia jednak pieniędzy na ten cel. Klub jest zadłużony wobec właściciela obiektu - Komendy Głównej Policji. Ta dąży do wybudowania na terenie klubu sportowego własnych obiektów biurowych. - W 2007 roku Minister MSWiA przekazał trwały zarząd nad tym terenem KGP, a ta postanowiła usunąć klub z tej nieruchomości. Najpierw odcięto klub od źródeł dochodu, następnie pod pretekstem kontroli stanu technicznego obiektu zamknięto stadion i trybuny, a potem zwrócono się do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z prośbą o zamknięcie budynku głównego klubu, co nastąpiło 19 stycznia br., przez co sekretariat klubu i większość sekcji nie może trenować – powiedziała jedna z organizatorek protestu Katarzyna Strzelczyk To kolejny przejaw skandalicznego gospodarowania mieniem publicznym za rządów PO. To za kadencji ówczesnego ministra spraw wewnętrznych i administracji Grzegorza Schetyny, rozpoczęła się faktyczna rozbiórka Gwardii. Ofiarami tego procesu są dzieci i młodzież z Mokotowa i całej Warszawy - powiedział Grzegorz Gruchalski, przewodniczący FMS w Warszawie. W istniejącym od 1948 roku klubie trenowało w zeszłym roku - w różnych sekcjach - około tysiąca dzieci. W przeszłości zawodnikami Gwardii byli m.in.: bokser Jerzy Kulej, lekkoatletka Grażyna Rabsztyn, piłkarze Władysław Żmuda, Joachim Marx, Dariusz Dziekanowski, Maciej Szczęsny. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Warszawie!
- ul. Foksal 2, Pawilon Stowarzyszenia Architektów Polskich
- 12 kwietnia (sobota), godz. 19.00
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
16 kwietnia:
1775 - Urodził się Wojciech Gutkowski, inżynier wojskowy, uczestnik insurekcji kościuszkowskiej i wojen napoleońskich, autor oświeceniowej utopii "Podróż do Kalopei", w której opisał nierzeczywiste, demokratyczne społeczeństwo.
1844 - W Paryżu urodził się Anatol France, poeta, powieściopisarz i krytyk francuski o postępowych poglądach; laureat Nagrody Nobla.
1889 - W Londynie urodził się Charles Chaplin, reżyser, scenarzysta, aktor, producent filmowy i kompozytor muzyki do swoich filmów; jeden z najwybitniejszych artystów w historii kina.
1896 - W Moineşti urodził się Tristan Tzara, francuski malarz i eseista pochodzenia rumuńskiego, twórca dadaizmu, zwolennikiem marksizmu, wstąpił w 1937 r. do FPK, brał udział w hiszpańskiej wojnie domowej, a w czasie II wojny światowej w Resistance.
1919 - W Warszawie odbył się zjazd Związku Polskiej Młodzieży Socjalistycznej; przewodniczącym Komitetu Centralnego wybrano Stanisława Dubois.
1920 - Początek 10-dniowego strajku ekonomicznego 50 tys. włókniarzy okręgu łódzkiego, Żyrardowa, Zawiercia i Częstochowy.
1936 - "Krwawy czwartek" we Lwowie: w czasie pogrzebu zabitego przez policję bezrobotnego Antoniego Kozaka policja zabiła 49 demonstrantów.
2020 - W Oviedo zmarł na COVID-19 Luis Sepúlveda, chilijski pisarz, dziennikarz, reżyser i scenarzysta filmowy, aktywista polityczny i ekologiczny.
?