Biłgoraj: Singer - plugastwo, Palikot - infamis
[2012-05-05 13:14:31]
Mieszkańcy powiatu biłgorajskiego słyną - zdaniem inicjatorów petycji - z pobożności i nie mogą dłużej tolerować obrażania katolików przez posła Palikota. Zachowanie i wypowiedzi Janusza Palikota nie przynoszą naszemu Miastu zaszczytu, wprost przeciwnie ubliżają moralności i dobremu wychowaniu. Legalizacja narkotyków, związki homoseksualne, obraźliwe wypowiedzi pod adresem biskupów polskich i Kościoła, takie zachowania nie zasługują na pochwałę i nobilitację tytułem Honorowy Obywatel Miasta - uzasadnia Stanisław Schodziński. Nie jest to pierwsza tego rodzaju inicjatywa. Już w kwietniu 2008 roku Rejonowy Komitet Obywatelski Ziemi Biłgorajskiej domagał się uznania Palikota za persona non grata. Bezpośrednim powodem było nazwanie Tadeusza Rydzyka Belzebubem z Torunia. Przed rokiem Rejonowy Komitet Obywatelski Ziemi Biłgorajskiej sprzeciwił się zmianie nazwy ulicy Nadrzecznej na Singera. Isaac Bashevis Singer był synem rabina i wychowywał się w Biłgoraju. W 1978 otrzymał Nagrodę Nobla za twórczość prozatorską w języku jidisz. Biłgorajskie Stowarzyszenie Kulturalne im. I. B. Singera oraz Fundacja Biłgoraj XXI wystąpiły do władz miasta o uczczenie pamięci autora "Sztukmistrza z Lublina". RKOZB uzasadniał swój sprzeciw w następujący sposób: Ponownie zwolennicy propagowania zła i niszczenia polskiej kultury, wartości narodowych i katolickich (...) podnoszą temat dalszego niszczenia naszej cywilizacji chrześcijańskiej poprzez profanowanie naszego katolickiego miasta Biłgoraj, stawiając na piedestale autorytetów człowieka na to nie zasługującego, który poprzez swoje plugastwa przynosi złą sławę naszemu miastu. W swoim dziele "Niewolnik" obraża Polaków, naszą kulturę, nasza wiarę katolicką i naszych duszpasterzy (stylistyka i interpunkcja zgodna z oryginałem odezwy). Singer ma swoją ulicę w Biłgoraju, władze miasta nie mają prawa uznawać kogokolwiek za persona non grata. Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan (SLD) stwierdził, że poseł Palikot otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta nie za poglądy polityczne, a za zasługi dla rozwoju regionu. Na zdjęciu: Janusz Palikot w Lublinie fot. Wikimedia Commons |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Mury, militaryzacja, wsobność.
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Manichejczycy i hipsterzy
- Pod prąd!: Spowiedź Millera
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Wolność wilków oznacza śmierć owiec
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
23 listopada:
1831 - Szwajcarski pastor Alexandre Vinet w swym artykule na łamach "Le Semeur" użył terminu "socialisme".
1883 - Urodził się José Clemente Orozco, meksykański malarz, autor murali i litograf.
1906 - Grupa stanowiąca mniejszość na IX zjeździe PPS utworzyła PPS Frakcję Rewolucyjną.
1918 - Dekret o 8-godzinnym dniu pracy i 46-godzinnym tygodniu pracy.
1924 - Urodził się Aleksander Małachowski, działacz Unii Pracy. W latach 1993-97 wicemarszałek Sejmu RP, 1997-2003 prezes PCK.
1930 - II tura wyborów parlamentarnych w sanacyjnej Polsce. Mimo unieważnienia 11 list Centrolewu uzyskał on 17% poparcia.
1937 - Urodził się Karol Modzelewski, historyk, lewicowy działacz polityczny.
1995 - Benjamin Mkapa z lewicowej Partii Rewolucji (CCM) został prezydentem Tanzanii.
2002 - Zmarł John Rawls, amerykański filozof polityczny, jeden z najbardziej wpływowych myślicieli XX wieku.
?