Indie: Hazare znowu głoduje

[2012-07-30 20:31:17]

Anna Hazare, 75-letni działacz społeczny walczący z korupcją, ogłosił bezterminową głodówkę. Hazare domaga się od indyjskich władz natychmiastowego przyjęcia ustawy antykorupcyjnej i rozpoczęcia postępowania karnego przeciwko trzem ministrom, którzy są oskarżani o przyjmowanie łapówek. Akcja odbywa się w centrum Delhi.

Nawiązujący do ideologii Gandhiego Hazare prowadził głodówkę również w kwietniu 2011 roku. Wówczas przerwał akcje protestacyjną, ponieważ rząd poszedł na ustępstwa i zgodził się przygotować ustawę antykorupcyjną. Teraz aktywista zarzuca politykom, że nie dotrzymali danego słowa. Indyjskie władze zapowiadają przyjęcie ustawy antykorupcyjnej już od lat 70. ubiegłego wieku.

Waldemar Chamala



fot. Wikimedia Commons

drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


20 kwietnia:

1868 - W Warszawie urodził się Adolf Warski, działacz robotniczy, socjalistyczny i komunistyczny, dziennikarz i publicysta; zamordowany w ZSRR poczas czystek stalinowskich.

1919 - Powstała Socjalistyczna Partia Robotnicza Jugosławii.

1937 - W Lwowie urodziła się Krystyna Rodowska, polska poetka, tłumaczka literatury pięknej, krytyk literacki. Tłumaczyła m.in. Nerudę, Paza, Garcię Lorkę, Bretona, Geneta.

1995 - W Belgradzie zmarł Milovan Dżilas, polityk jugosłowiański, pisarz polityczny; bliski współpracownik Tity; od 1953 wiceprezydent Jugosławii; 1954 za krytykę rządów partii komunistycznej pozbawiony stanowisk i kilkakrotnie więziony; autor "Nowej klasy".

1999 - USA: Miała miejsce masakra w szkole średniej Columbine, w wyniku której zginęło 15 osób.

2004 - Jan Guz został przewodniczącym OPZZ.

2008 - Fernando Lugo (APC) wygrał wybory prezydenckie w Paragwaju.

2013 - Giorgio Napolitano jako pierwszy historii prezydent Włoch został wybrany na II kadencję.


?
Lewica.pl na Facebooku