Kontrole po ujawnieniu skandalu w Constarze
[2005-04-17 20:13:43]
Minister oświadczył też, że wprowadzi prawny zakaz przyjmowania przez zakłady mięsne zwrotów towarów, co ma uniemożliwić wykorzystywanie przez nie przeterminowanego, nie nadającego się do spożycia mięsa do dalszej produkcji. Większość punktów handlujących wędlinami Constaru wycofało już je ze sprzedaży. Rada Nadzorcza Constar S.A. zapowiedziała wstrzymanie produkcji i przeprowadzenie własnego śledztwa w starachowickim zakładzie. Przewodniczący Rady Zbigniew Szpak utrzymuje, że o niczym nie wiedział. Jednocześnie w piątek wieczorem odwołano prezesa Constar S.A. Konsekwencjami związanymi z aferą straszy Polskę Komisja Europejska, która w najgorszym wypadku może w ogóle zamknąć swój rynek przed produktami wędliniarskimi z Polski. Skandal związany z Constarem wybuchł kilka dni temu, kiedy reporterzy programu "Uwaga" ujawnili, że w starachowickim zakładzie tej firmy przerabiano stare, cuchnące wędliny przychodzące ze zwrotów, a następnie sprzedawano je jako nowe. Jednym ze sposobów "odświeżania" przeterminowanych i spleśniałych produktów było smarowanie ich olejem i ponowne foliowanie, co uchwyciła ukryta kamera. Po emisji pierwszego materiału o Zakładzie Mięsnym Constar, Prokuratura Rejonowa w Starachowicach zleciła policji wszczęcie postępowania wyjaśniającego. Zareagował też Główny Lekarz Weterynarii Krzysztof Jażdzewski, zbulwersowany biernością podległych mu służb terenowych w tej sprawie. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
7 października:
1890 - Powstała Partia Robotnicza Galicji, od 2 II 1892 Socjalno-Demokratyczna Partia w Galicji, od 8 X 1897 Polska Partia Socjalno-Demokratyczna Galicji i Śląska Cieszyńskiego.
1897 - W Wilnie została założona żydowska socjalistyczna partia Bund.
1912 - W Warszawie otwarto Dom Sierot założony przez Janusza Korczaka.
1928 - Powstała Socjalistyczna Partia Peru.
1931 - Urodził się Desmond Tutu, anglikański biskup południowoafrykański, działacz na rzecz praw człowieka, przeciwnik apartheidu, zwolennik małżeństw homoseksualnych.
1944 - W obozie Auschwitz-Birkenau doszło do największego w historii obozu buntu.
1949 - Proklamowanie NRD.
1949 - Zmarł José Clemente Orozco, meksykański malarz, autor murali i litograf.
2003 - Socjalista Anerood Jugnauth został prezydentem Mauritiusa.
2012 - Hugo Chavez wygrał po raz trzeci wybory prezydenckie w Wenezueli.
?