Hiszpania: Kryzys trwa dalej

[2013-08-31 15:15:44]

Rząd w Madrycie wprowadzi zapewne niebawem kolejny „plan oszczędnościowy”. Cięcia te stanowić będą skutek przekroczenia przez Hiszpanię dopuszczalnego poziomu deficytu budżetowego. W myśl narzuconych przez UE warunków, do końca roku nie powinien on przekraczać 3,8 proc. PKB, a w 2016 r. najwyżej 2 proc. Jak informuje tymczasem hiszpańskie Ministerstwo Administracji, w lipcu wysokość deficytu wyniosła już 4,3 proc..

Konserwatywny rząd targany aferami korupcyjnymi nie radzi sobie również z zarządzaniem gospodarką. Wprawdzie gabinetowi Mariano Rajoy’a udało się nieco zwiększyć wpływy do budżetu, ale towarzyszyło temu również zwiększenie wydatków. Aż o 10 proc. wzrosły koszty obsługi zadłużenia publicznego, podobnie wydatki na wspieranie administracji lokalnej. Spadły natomiast wpływy z podatków dochodowych.

Łukasz Drozda


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


20 czerwca:

1929 - Urodził się Jean Baudrillard, francuski socjolog i filozof kultury. Był jednym z inicjatorów nurtu postmodernistycznego w teorii społecznej oraz radykalnym krytykiem współczesnego społeczeństwa i kultury.

1930 - Wybrano Tymczasowy Komitet Wykonawczy Centrolewu w składzie: Mieczysław Niedziałkowski, Stanisław Wrona, Michał Róg, Władysław Kiernik, Wacław Bitner, Adam Chądzyński.

1936 - Kraków: Zorganizowane przez Towarzystwo Uniwersytetu Robotniczego (TUR) Dni Kultury Robotniczej z udziałem TUR z ok. 100 miejscowości.

1937 - Andreu Nin, kataloński socjalista, lider POUM został zamordowany przez stalinistów.

1940 - Urodził się Eugen Drewermann, niemiecki teolog, psychoterapeuta, pisarz. Krytyk Kościoła katolickiego. Autor m.in. książki "Kler. Psychologia ideału"

1997 - Nacagijn Bagabandi (MPL) został prezydentem Mongolii.


?
Lewica.pl na Facebooku