Warszawa: Wolność dla Ikonowicza!
[2013-11-09 19:37:20]
Akcję wsparły warszawskie organizacje lokatorskie, a także OZZ Inicjatywa Pracownicza oraz WZZ Sierpień 80. Obecni byli przedstawiciele miedzy innymi Twojego Ruchu, PPS oraz stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska. Andrzej Smosarski z Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, który brał udział w blokadzie eksmisji podczas której Ikonowicz miał rzekomo pobić kamienicznika, opowiedział o absurdalności tego zarzutu. Dodał, że rzekomo poszkodowany był tak zainteresowany sprawą, że nawet nie chciał stawiać się w sądzie, a wszyscy inny świadkowie obalili jego wersję wydarzeń. Mówcy przypominali o tym, że wyrok skazujący Ikonowicza na prace społeczne zapadł po procesie nie spełniającym wymogów rzetelności. Sąd miał też możliwość aby jako prace społeczne zakwalifikować działalność Ikonowicza w ramach KSS. Przypominano również, że Bronisław Komorowski powołuje komitet budowy pomnika upamiętniajacego Polską Partię Socjalistyczną, a jednocześnie nie chce ułaskawić człowieka skazanego za działalność nawiązującą do najlepszych tradycji PPS. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
21 kwietnia:
1837 - W Næstved urodził się Fredrik Bajer, duński działacz pokojowy i na rzecz równouprawnienia kobiet, publicysta, laureat Pokojowej Nagrody Nobla 1908.
1871 - W Warszawie urodził się Feliks Perl, działacz PPS, publicysta.
1920 - W Częstochowie podczas demonstracji bezrobotni domagali się oprócz pracy i chleba zakończenia wojny z bolszewikami.
1946 - W Firle zmarł John Maynard Keynes, wybitny brytyjski ekonomista (z wykształcenia matematyk), którego poglądy wywarły ogromny wpływ na rozwój myśli ekonomicznej w XX w.
1948 - Żydowska organizacja bojowa Hagana zaatakowała Hajfę, doprowadzając do ucieczki 100 tys. Arabów.
1967 - W Grecji doszło do zamachu stanu prawicowych "czarnych pułkowników".
1971 - W Częstochowie zmarł Józef Kaźmierczak, działacz PPS i TUR, 1928-30 poseł na Sejm.
1974 - W Londynie powołano trockistowski Komitet na rzecz Międzynarodówki Robotniczej.
2004 - Józef Oleksy został wybrany na marszałka Sejmu RP, zastępując Marka Borowskiego.
2009 - Afrykański Kongres Narodowy wygrał wybory parlamentarne w RPA.
?