
UL przeciwko podwyżce akcyzy (akt.)
[2005-06-01 14:48:55]
Przeciwko podpisanemu dziś przez ministra finansów rozporządzeniu dotyczącemu podwyżek cen gazu i oleju opałowego stanowczo zaprotestowała Unia Lewicy.
Jak czytamy w stanowisku UL-u partia ta krytykuje decyzję ministra Mirosława Gronickiego, jako mającą na calu uzyskiwanie dodatkowych wpływów budżetowych kosztem najbiedniejszych.
UL sprzeciwia się sytuacji, w której na nieudolności urzędników, którzy nie radzą sobie z kontrolowaniem paliwowych oszustów stracą miliony ludzi uczciwie płacących podatki i często z trudem wiążących koniec z końcem.
***
Przeciwko rozporządzeniu ministra Gronickiego zaprotestował również OPZZ. Jak czytamy w oświadczeniu przewodniczącego tej centrali związkowej Jana Guza rząd po raz kolejny nie dotrzymał słowa, gdyż premier Marek Belka obiecał że podwyżka akcyzy będzie wprowadzana łącznie z pakietem osłonowym.
Przewodniczący OPZZ zaapelował również do premiera o wstrzymanie publikacji rozporządzenia do czasu przygotowania pakietu osłonowego.
Bartosz Machalica
|
lewica.pl w telefonie
Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:
-
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
-
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
-
Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
-
Poszukuję
-
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
-
Historia Czerwona
-
Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
-
Szukam książki
-
Poszukuję książek
-
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
Więcej ogłoszeń...
7 października:
1890 - Powstała Partia Robotnicza Galicji, od 2 II 1892 Socjalno-Demokratyczna Partia w Galicji, od 8 X 1897 Polska Partia Socjalno-Demokratyczna Galicji i Śląska Cieszyńskiego.
1897 - W Wilnie została założona żydowska socjalistyczna partia Bund.
1912 - W Warszawie otwarto Dom Sierot założony przez Janusza Korczaka.
1928 - Powstała Socjalistyczna Partia Peru.
1931 - Urodził się Desmond Tutu, anglikański biskup południowoafrykański, działacz na rzecz praw człowieka, przeciwnik apartheidu, zwolennik małżeństw homoseksualnych.
1944 - W obozie Auschwitz-Birkenau doszło do największego w historii obozu buntu.
1949 - Proklamowanie NRD.
1949 - Zmarł José Clemente Orozco, meksykański malarz, autor murali i litograf.
2003 - Socjalista Anerood Jugnauth został prezydentem Mauritiusa.
2012 - Hugo Chavez wygrał po raz trzeci wybory prezydenckie w Wenezueli.
?