
Izrael: Były minister zarzucił Netanjahu kupowanie głosów
[2015-01-01 18:50:14]
Lider ugrupowania Jesz Atid (Jest Przyszłość), były minister finasów Ja’ir Lapid (na zdjęciu) powiedział, że 300 mln szekeli (ok. 76 mld USD) zostało przeznaczone na kupienie głosów osadników na Zachodnim Brzegu w wyborach wewnątrzpartyjnych przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 17 marca. Lapid powiązał to ze skandalami korupcyjnymi, które niedawno wstrząsnęły Izraelem.
Lapid stwierdził, że próbował wstrzymać wydanie tych pieniędzy, ale te i tak zostały przelane, gdy premier Benjamin Netanjahu zdymisjonował go w związku z różnicą zdań.
Zarzuty przywódcy Jesz Atid postawione w czasie partyjnego przemówienia 1 stycznia zbiegły się w czasie z ogłoszeniem przez Palestynę, że przystępuje do Międzynarodowego Trybunału Karnego, m.in. aby przeciwstawić się osadnictwu Izraela na Zachodnim Brzegu.
jkl Fot. Wikimedia Commons
|
lewica.pl w telefonie
Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:
-
Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
-
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
-
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
-
Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
-
Poszukuję
-
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
-
Historia Czerwona
-
Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
-
Szukam książki
-
Poszukuję książek
Więcej ogłoszeń...
19 czerwca:
1782 - Urodził się Hugues-Félicité-Robert de Lamennais, francuski filozof, pisarz polityczny, ksiądz; rzecznik odnowy Kościoła katolickiego, teoretyk socjalizmu chrześcijańskiego, zwolennik rewolucji społecznej, 1841 zerwał z Kościołem i poświęcił się polityce.
1790 - Zniesienie tytułów i dziedzicznego szlachectwa we Francji
1935 - Początek masowych strajków protestacyjnych przeciwko narzuconej przez sanacyjną większość sejmową nowej ordynacji wyborczej do parlamentu. Akcję prowadziły PPS, KCZZ, KPP i partie socjalistyczne mniejszości narodowych.
1937 - Julian Leszczyński-Leński, sekretarz generalny KPP, członek prezydium Komitetu Wykonawczego Międzynarodówki Komunistycznej, uczestnik rewolucji październikowej na wezwanie Stalina przybywa z Paryża do Moskwy, niebawem aresztowany i zabity.
1957 - Urodziła się Anna Lindt, szwedzka polityk socjaldemokratyczna. Minister środowiska w latach 1994–1998 i minister spraw zagranicznych w rządzie Görana Perssona w latach 1998-2003. Zamordowana.
1993 - Zakończył się dwutygodniowy strajk górników ukraińskich, który objął ponad 1 mln pracowników w 214 kopalniach węgla.
2007 - Pielęgniarki rozpoczęły protest pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Cztery z nich zaczęły okupować budynek, co doprowadziło do powstania Białego Miasteczka.
?