SKL opuszcza Platforme

[2001-11-17 19:46:37]

Sobotnia Rada Polityczna Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego wezwała polityków partii, którzy są posłami, aby wstąpili do parlamentarnej reprezentacji SKL, a tym samym opuścili klub Platformy Obywatelskiej.

Tymczasem część polityków SKL, w tym jego szef, Jan Maria Rokita i Bronisław Komorowski, podpisało deklarację przystąpienia do PO, pozostając tym samym w jej klubie parlamentarnym. Jednak siedmiu działaczy Stronnictwa, którzy nie podpisali takiej deklaracji, m.in. Krzysztof Oksiuta i Balazs utworzyło - zgodnie z decyzją Zarządu partii - własne koło w Sejmie. Według przedwyborczego porozumienia politycy SKL startowali w wyborach z list PO.
Rada Polityczna nagannie oceniła postawę szefa partii - Jana Marii Rokity. Artur Balazs pytany o przyczyny - tłumaczył, iż prezes partii nie podporządkował się decyzji zarządu SKL o tworzeniu własnej reprezentacji w Sejmie.
Rada Polityczna nagannie ocenia postawę prezesa Jana Marii Rokity. Łamanie uchwał Rada Politycznej SKL traktujemy jako działania szkodliwe i naruszające interesy Stronnictwa - podkreślono w uchwale podjętej przez Radę SKL.

Rokita ocenia, że grupa polityków SKL związana z Arturem Balazsem próbuje rozbić Stronnictwo. I to się może udać - uważa Rokita.
Balazs uważa, że współtworzenie przez SKL partii Platforma Obywatelska nie powiodło się. Jego zdaniem, Stronnictwo powinno kontynuować "własną misję" na scenie politycznej.

Nie powiodła się misja wspólnego budowania przez SKL partii Platforma Obywatelska - powiedział dziennikarzom Balazs. Na dziś w SKL przeważa pogląd o potrzebie własnej reprezentacji w parlamencie, a także w związku z brakiem porozumienia z PO o kontynuowaniu własnej misji Stronnictwa po prawej stronie sceny politycznej - dodał.

Andrzej Rutkowski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


19 lipca:

1893 - W Bagdadi (Gruzja) urodził się Włodzimierz Majakowski, wybitny radziecki poeta i dramatopisarz futurystyczny.

1926 - Urodził się Tadeusz Kowalik, polski ekonomista, działacz społeczny.

1936 - Hiszpania: Powstanie lewicowego rządu Jose Girala. Frankiści odrzucili propozycję rozejmu i powołania rządu, w którym reprezentowane byłyby wszystkie partie. Rząd wydał broń organizacjom rewolucyjnym. Stłumiono bunty wojska w Madrycie i Barcelonie.

1963 - USA: Prezydent J. F. Kennedy przesłał do Kongresu projekt ustawy o prawach obywatelskich proponujący federalną opiekę dla Afroamerykanów chcących zagłosować, zrobić zakupy, zjeść poza domem i pragnących być kształconymi na równych zasadach z białymi.

1967 - W Paryżu zmarł Aleksander Wat, jeden z twórców polskiego futuryzmu, redaktor "Miesięcznika Literackiego".

1979 - Nikaragua: Lewicowi partyzanci z FSLN (sandiniści) wkroczyli do stolicy kraju, Managui.

1984 - Francja: Komuniści wycofali poparcie dla prezydenta Françoisa Mitterranda.

1989 - Strajki pracowników PKS w całym kraju.

1993 - USA: Prezydent Bill Clinton zdecydował, że chcący wstąpić do armii nie będa pytani o preferencje seksualne. Tym samym otworzył homoseksualistom dostęp do służby wojskowej.


?
Lewica.pl na Facebooku