Państwo Islamskie straciło źródło dochodów

[2015-04-09 11:52:41]

Organizacja terrorystyczna Państwo Islamskie utraciła kontrolę nad ważnymi polami naftowymi w Iraku - podają media w Niemczech powołując się na ustalenia niemieckiego wywiadu. Tym samym Państwo Islamskie straciło jedno z najważniejszych źródeł dochodów.

Dziennikarze telewizji NDR, WDR oraz gazety "Sueddeutsche Zeitung" dotarli do specjalnego raportu przygotowanego przez niemiecki wywiad BND. Wynika z niego, że Państwo Islamskie nie kontroluje już prawie żadnego dużego pola naftowego w Iraku. Jest to efektem ofensywy prowadzonej na północy kraju przez kurdyjskie oddziały Peszmergów, a także przez irackie odziały w okolicach Tikritu. Utrata pól naftowych oznacza nie tylko załamanie dochodów. Państwo Islamskie ma coraz większe problemy z zaopatrzeniem w ropę kontrolowanych przez siebie terenów.

Dziennik "Sueddeutsche Zeitung" podaje na swoich stronach internetowych, że w ostatnich tygodniach Państwo Islamskie miało coraz większe problemy nie tylko z zaopatrzeniem w ropę, ale też z dostawami wody i prądu. Jest więc pod coraz większą presją. Pojawiają się informacje o spadającym morale rebeliantów.

jkl


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


18 czerwca:

1905 - 1905 – Carska policja otworzyła ogień do demonstrujących robotników w Łodzi, zabijając ok. 10 osób.

1929 - Urodził się Jürgen Habermas, niemiecki filozof i socjolog, kontynuator szkoły frankfurckiej, gł. przedstawiciel teorii krytycznej.

1929 - Początek VI plenum KC KPP odbywającego się w Berlinie, na którym działacze "większości" odsunięci zostają od kierowania partią; Julian Leszczyński-Leński sekretarzem generalnym.

1979 - W Wiedniu podpisano układ SALT II pomiędzy ZSRR i Stanami Zjednoczonymi.

2007 - W Hawanie zmarła Vilma Espín, kubańska działaczka państwowa, rewolucjonistka, wieloletnia przewodnicząca Kubańskiej Federacji Kobiet.


?
Lewica.pl na Facebooku