Zduńska Wola: Zwoltex będzie zwalniał

[2005-10-10 23:06:37]

Jak donosi "Dziennik Łódzki", Zwoltex S.A. w Zduńskiej Woli zwolni w najbliższym czasie około 200 pracowników. Redukcja etatów jest zdaniem nowego prezesa firmy jedyną szansą na uratowanie zakładu przed upadłością.

Obecnie w zduńskowolskiej fabryce, produkującej wyrobowy frotowe i koce, pracuje 600 osób. Plan ratowania spółki zakłada zmniejszenie zatrudnienia o jedną trzecią oraz rozłożenie na raty spłaty zaległych świadczeń wobec wierzycieli. Nowy prezes Zwoltexu będzie spłacał długi powstałe jeszcze za czasów poprzedniego zarządu firmy.

Można to wszystko jeszcze uratować, ale trzeba ponieść pewne koszty. To między innymi zminimalizowanie kosztów utrzymania zakładu. Widać tu gołym okiem przerost zatrudnienia. Zarówno na produkcji, jak i w administracji. Nowy zarząd pokazał, że można działać na rzecz spółki w pomniejszonym składzie. Zamiast trzech członków jest tylko dwóch. To samo czeka załogę - powiedział prezes Zwoltexu Czesław Barański.

Oprócz wdrażania projektu restrukturyzacji Zwoltexu, Barański chce także poszukiwać nowych rynków zbytu towarów produkowanych w Zduńskiej Woli. W szczególności chce on odnowić kontakty handlowe z Rosją.

Plan restrukturyzacji Zwoltexu będzie konsultowany ze związkami zawodowymi działającymi na terenie zakładów.

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


17 maja:

1936 - Obradujący we Lwowie Kongres Pracowników Kultury w Obronie Pokoju przyjął rezolucję potępiającą faszyzm.

1937 - W Hiszpanii utworzono lewicowy rząd Lopeza Negrina.

1942 - W Warszawie ukazał się pierwszy numer pisma "Robotnik", dwutygodnika politycznego Polskich Socjalistów.

1944 - W obozie koncentracyjnym Ravensbrück zmarła Milena Jesenská, czeska dziennikarka, pisarka i tłumaczka.

1987 - Zmarł Gunnar Myrdal, ekonomista, polityk i socjolog szwedzki, laureat Nagrody Nobla z ekonomii 1974.

1990 - Światowa Organizacja Zdrowia usunęła homoseksualizm z listy chorób i zaburzeń.

2004 - W amerykańskim stanie Massachusetts stały się legalne małżeństwa osób tej samej płci.

2010 - Portugalia stała się 8. krajem na świecie, który zalegalizował małżeństwa osób tej samej płci.

2010 - 44 funkcjonariuszy policji zginęło w zasadzce naksalitów (maoistycznej partyzantki ludowej) w dystrykcie Dantewada w indyjskim stanie Chhattisgarh.

2012 - We Francji utworzono centrolewicowy rząd Jean-Marca Ayraulta (PS).

2016 - Christian Kern (SPÖ) został kanclerzem Austrii.


?
Lewica.pl na Facebooku