Poznań: Pracownicy ZNTK otrzymali pieniądze

[2006-03-15 22:06:50]

Pracownicy Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Poznaniu otrzymali zaległe wynagrodzenia za grudzień. Przypomnijmy, że jeszcze w poniedziałek związkowcy z ZNTK zagrozili, że załoga przerwie pracę, jeśli kierownictwo nie wypłaci chociaż części zaległych pieniędzy.

Widmo strajku nadal jednak ciąży nad Zakładami, bowiem pracownicy wciąż nie otrzymali pieniędzy za luty i styczeń. Związkowcy zapowiadają, że podejmą protest, jeśli załoga do końca tygodnia nie otrzyma pensji za styczeń oraz gdy pieniądze za luty nie zostaną wypłacone do końca miesiąca. Jedyne, co możemy, to przerwać pracę. Z drugiej strony nie chcemy paraliżować pracy zakładu, bo wciąż wierzymy, że inwestor ma dobre intencje - powiedział Wojciech Słomka z branżowych związków zawodowych.

Poznańskie Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego od dłuższego czasu borykają się z problemami finansowymi. W lipcu ubiegłego roku pracownicy ZNTK - wobec niewypłacania wynagrodzeń - zorganizowali strajk okupacyjny, który doprowadził do zmiany kierownictwa zakładu i przejęcia firmy przez nowego inwestora.

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


18 czerwca:

1905 - 1905 – Carska policja otworzyła ogień do demonstrujących robotników w Łodzi, zabijając ok. 10 osób.

1929 - Urodził się Jürgen Habermas, niemiecki filozof i socjolog, kontynuator szkoły frankfurckiej, gł. przedstawiciel teorii krytycznej.

1929 - Początek VI plenum KC KPP odbywającego się w Berlinie, na którym działacze "większości" odsunięci zostają od kierowania partią; Julian Leszczyński-Leński sekretarzem generalnym.

1979 - W Wiedniu podpisano układ SALT II pomiędzy ZSRR i Stanami Zjednoczonymi.

2007 - W Hawanie zmarła Vilma Espín, kubańska działaczka państwowa, rewolucjonistka, wieloletnia przewodnicząca Kubańskiej Federacji Kobiet.


?
Lewica.pl na Facebooku