Łódź: Chcą pomagać wyzyskiwanym pracownikom

[2006-03-29 20:36:25]

Z inicjatywy łódzkiej Unii Lewicy III RP, Forum Łódzkiej Lewicy rozpoczęło kampanię udzielania pomocy wyzyskiwanym pracownikom. Jako jeden z zasadniczych celów swojej działalności przyjęto przeciwdziałanie bezprawnym praktykom stosowanym przez pracodawców wobec pracowników.

Obecnie gromadzone są informacje na temat przypadków łamania prawa. Inicjatorzy zwracają uwagę, że ogromne bezrobocie i bieda są katastrofą dla milionów Polaków, ale jednocześnie – korzyścią dla pracodawców, którzy często w sposób celowy i bezwzględny eksploatują pracowników ponad miarę wynikającą z norm prawa pracy, czytamy w informacji.

Osoby potrzebujące pomocy mogą się zgłaszać pod adres: Łódź, ul. Wschodnia 68/70 – siedziba OZOB, we wtorki (godz. 14-16) i czwartki (11-14) lub bezpośrednio do Krystyny Szymańskiej, szefowej łodzkiej UL i pomysłodawczyni inicjatywy tel: 501-075-836, 505-294-934.

Forum Łódzkiej Lewicy skupia szereg organizacji lewicowych, m.in. Unię Lewicy III RP, Związek Obrony Bezrobotnych, RACJĘ Polskiej Lewicy, Polską Partię Socjalistyczną i Platformę Socjalistyczną SLD.

Grzegorz Ilnicki


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


9 października:

1779 - Pierwsze zamieszki w Manchesterze, wywołane protestami przeciw wprowadzeniu maszyn przędzalniczych w fabrykach włókienniczych.

1892 - Urodził się Ivo Andrić, jugosłowiański powieściopisarz, nowelista i poeta. Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 1961.

1908 - Na stokach Cytadeli warszawskiej stracony został działacz OB PPS, J. Mirecki "Montwiłł".

1921 - W Radomsku urodził się Tadeusz Różewicz, wybitny poeta, dramaturg, prozaik i scenarzysta.

1940 - W Liverpoolu urodził się John Winston Lennon, genialny muzyk, socjalista.

1943 - Oddział Gwardii Ludowej rozbił więzienie w Kraśniku i uwolnił kilkudziesięciu więźniów.

1967 - Podczas walk w Boliwii został zamordowany południowoamerykański rewolucjonista Ernesto "Che" Guevara.

2005 - Odbyła się I tura wyborów prezydenckich. Do II tury (23 października) zakwalifikowali się Donald Tusk (36,33%) i Lech Kaczyński (33,10%).

2012 - 15-letnia pakistańska działaczka na rzecz dostępu do edukacji i praw kobiet Malala Yousafzai została postrzelona w głowę i szyję w zamachu przeprowadzonym przez talibów.


?
Lewica.pl na Facebooku