Amerykanie są już w Bułgarii

[2001-11-24 08:42:41]

Na jednym z bułgarskich lotnisk w mieście Burgas nad Morzem Czarnym stacjonują już amerykańskie wojskowe samoloty-cysterny, które prawdopodobnie zostaną użyte podczas operacji antyterrorystycznej w Afganistanie.

Według oficjalnych informacji, będą z nich tankować w powietrzu samoloty wojskowe wypełniające misje humanitarne. Tankowanie ma się odbywać nad Morzem Kaspijskim.

Na mocy porozumienia bułgarsko-amerykańskiego siły zbrojne USA mają prawo korzystać z bułgarskiej przestrzeni powietrznej, a także tranzytu i postoju na terytorium Bułgarii.

(rp.pl)
Warto wspomnieć, że również polskie władze udostępniły Stanom Zjednoczonym przestrzeń powietrzną naszego kraju. Może warto więc zaproponować USA tankowanie samolotów nad Bałtykiem lub Tatrami. George W. Bush, któremu jak wiadomo sprawy ochrony środowiska są niezmiernie bliskie, zapewne skorzystałby z takiej propozycji ;-)

Bożydar Lewicki


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


20 kwietnia:

1868 - W Warszawie urodził się Adolf Warski, działacz robotniczy, socjalistyczny i komunistyczny, dziennikarz i publicysta; zamordowany w ZSRR poczas czystek stalinowskich.

1919 - Powstała Socjalistyczna Partia Robotnicza Jugosławii.

1937 - W Lwowie urodziła się Krystyna Rodowska, polska poetka, tłumaczka literatury pięknej, krytyk literacki. Tłumaczyła m.in. Nerudę, Paza, Garcię Lorkę, Bretona, Geneta.

1995 - W Belgradzie zmarł Milovan Dżilas, polityk jugosłowiański, pisarz polityczny; bliski współpracownik Tity; od 1953 wiceprezydent Jugosławii; 1954 za krytykę rządów partii komunistycznej pozbawiony stanowisk i kilkakrotnie więziony; autor "Nowej klasy".

1999 - USA: Miała miejsce masakra w szkole średniej Columbine, w wyniku której zginęło 15 osób.

2004 - Jan Guz został przewodniczącym OPZZ.

2008 - Fernando Lugo (APC) wygrał wybory prezydenckie w Paragwaju.

2013 - Giorgio Napolitano jako pierwszy historii prezydent Włoch został wybrany na II kadencję.


?
Lewica.pl na Facebooku