CIA: Polska krajem amfetaminy i rasizmu
[2002-04-21 13:40:15]
![]() "Polska ma wysoki współczynnik przestępczości wymierzonej przeciwko obcokrajowcom, w Trójmieście zdarza się wiele napadów rabunkowych, czasami w biały dzień, a zorganizowane grupy złodziei i kieszonkowców działają w głównych miejscach odwiedzanych przez turystów" - czytamy na stronach DS i CIA. Dla porównania - przestępczość na Węgrzech Departament Stanu opisuje tylko w kilku zdaniach: "Węgry mają mały wskaźnik przestępczości. Jednakże zdarzają się przestępstwa popełniane na ulicach, okazjonalnie popełniane z użyciem przemocy". Polska policja nie chce komentaować informacji Departamentu Stanu USA. Zbigniew Matwiej z biura prasowego Komendy Głównej Policji powiedział jednak dziennikarzom: "Polska policja coraz lepiej radzi sobie z likwidacją przestępczości. Tą najgroźniejszą, silnie zorganizowaną zajmuje się Centralne Biuro Śledcze. Trudne wcześniej do rozbicia gangi, jak wołomiński, czy pruszkowski są w rozsypce. Nie dopuszczamy, aby odrodzili się następcy. Najbardziej znani liderzy grup przestępczych albo są już po wyrokach albo czekają na nie w aresztach". |
|
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
30 czerwca:
1611 - W lochach wileńskiego ratusza wykonano wyrok śmierci na włoskim kalwiniście Franco de Franco, który został w Polsce skazany na śmierć ze względów wyznaniowych.
1924 - Zmarł Franciszek Stefczyk, działacz spółdzielczy, nauczyciel. W 1889 założył pierwszą na ziemiach polskich wiejską kasą oszczędnościowo-pożyczkową.
1935 - Senegal: Obradował pierwszy kongres Senegalskiej Partii Socjalistycznej.
1966 - USA: Powstała National Organization for Women (NOW), największa amerykańska organizacja feministyczna.
1980 - Zmarła Halina Snopkiewicz, postępowa powieściopisarka, tłumaczka, autorka powieści dla młodzieży.
2005 - Hiszpania: Parlament przyjął ustawę legalizującą małżeństwa par homoseksualnych.
2006 - Zmarł Murray Bookchin, jeden z głównych teoretyków współczesnego społecznego anarchizmu.
2017 - Niemcy: Zalegalizowano małżeństwa osób tej samej płci.
?