Irak: 33 ofiary bombardowania Hilli
[2003-04-02 17:24:10]
![]() Do Hilli dotarła ekipa Międzynarodowego Czerwonego Krzyża. Przedstawicielka organizacji Amanda Williamson powiedziała: Kiedy nasz zespół dotarł do Hilli samochody przywoziły właśnie ciała ofiar: kobiet i dzieci. W środku szpitala widzieliśmy ponad 250 rannych, niektórych ciężko. Zachodni korespondenci podają, że co najmniej 11 członków jednej irackiej rodziny - w większości dzieci - zginęło w ataku lotniczym na miasto Hilla. Natomiast szpital w Hilla podaje, że w sumie w dokonanym we wtorek nalocie zginęło 33 cywilów a ponad 300 zostało rannych. Dyrektor szpitala Murtada Abbas powiedział, że bomby spadły na dzielnicę mieszkalną. Dowództwo amerykańskie twierdzi, że na razie nie dysponuje żadnymi danymi na temat zbombardowania cywilów, ale sprawdza doniesienia. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
7 października:
1890 - Powstała Partia Robotnicza Galicji, od 2 II 1892 Socjalno-Demokratyczna Partia w Galicji, od 8 X 1897 Polska Partia Socjalno-Demokratyczna Galicji i Śląska Cieszyńskiego.
1897 - W Wilnie została założona żydowska socjalistyczna partia Bund.
1912 - W Warszawie otwarto Dom Sierot założony przez Janusza Korczaka.
1928 - Powstała Socjalistyczna Partia Peru.
1931 - Urodził się Desmond Tutu, anglikański biskup południowoafrykański, działacz na rzecz praw człowieka, przeciwnik apartheidu, zwolennik małżeństw homoseksualnych.
1944 - W obozie Auschwitz-Birkenau doszło do największego w historii obozu buntu.
1949 - Proklamowanie NRD.
1949 - Zmarł José Clemente Orozco, meksykański malarz, autor murali i litograf.
2003 - Socjalista Anerood Jugnauth został prezydentem Mauritiusa.
2012 - Hugo Chavez wygrał po raz trzeci wybory prezydenckie w Wenezueli.
?