Cenzura w USA

[2004-02-06 18:11:05]

Pokazanie podczas finałów footballu amerykańskiego piersi przez piosenkarkę Janet Jackson, stało się pretekstem do zmiany polityki nadawczej przez główne sieci telewizyjne w USA.

Ważne wydarzenia nie będą transmitowane na żywo, a z pewnym opóźnieniem co ma pozwolić na usuwanie z nich fragmentów uznanych za "niewłaściwe". Na razie nie określono czego dotyczy to pojęcie. Sieci telewizyjne tłumaczą że chodzi na przykład o wycinanie niecenzuralnych wypowiedzi. Organizacje zajmujące się wolnością mediów ostrzegają jednak, że może to prowadzić do cenzury politycznej.
Każdy powinien sobie wyrobić zdanie co do mentalności sporej części mieszkańców USA, skoro do rangi wiadomości miesiąca urasta tam pokazanie w TV piersi piosenkarki.
Z drugiej strony ograniczanie wolności i cenzura stają się w tym kraju powszechne, wbrew sloganom o "wolnosci słowa". Cenzurowane są nawet lektury szkolne, w myśl "poprawności politycznej" lub "patriotyzmu".

Nasi rządzący pewnie plują sobie teraz w brody, że pozwolili na zburzeniu gmachu przy ul. Mysiej w Warszawie. Gdy z Waszyngtonu przyjdzie dyrektywa o przywróceniu cenzury trzeba będzie wybudować nowy budynek.

Piotr Ciszewski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


25 listopada:

1917 - W Rosji Radzieckiej odbyły się wolne wybory parlamentarne. Eserowcy uzyskali 410, a bolszewicy 175 miejsc na 707.

1947 - USA: Ogłoszono pierwszą czarną listę amerykańskich artystów filmowych podejrzanych o sympatie komunistyczne.

1968 - Zmarł Upton Sinclair, amerykański pisarz o sympatiach socjalistycznych; autor m.in. wstrząsającej powieści "The Jungle" (w Polsce wydanej pt. "Grzęzawisko").

1998 - Brytyjscy lordowie-sędziowie stosunkiem głosów 3:2 uznali, że Pinochetowi nie przysługuje immunitet, wobec czego może być aresztowany i przekazany hiszpańskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

2009 - José Mujica zwyciężył w II turze wyborów prezydenckich w Urugwaju.

2016 - W Hawanie zmarł Fidel Castro, przywódca rewolucji kubańskiej.


?
Lewica.pl na Facebooku