Mur Szarona nielegalny

[2004-07-09 21:26:34]

Trybunał Sprawiedliwości w Hadze uznał za nielegalną budowę muru oddzielajacego Izrael od Palestyny. Wznoszenie konstrukcji, zdaniem Trybunału, nie może być uzasadnione względami bezpieczeństwa Izraela. Sędziowie Trybunału podjęli decyzję niemal jednogłośnie. Przeciw był tylko sedzia z USA.

Sędziowie uznali, że wznosząc barierę Izrael łamie zobowiązania międzynarodowe.

Jednocześnie Trybunał wezwał Organizację Narodów Zjednoczonych do podjęcia działań zmierzających do zatrzymania dlaszej budowy bariery.

Premier Palestyny, Ahmed Korei, nazwał decyzję Trybunału historyczną.

Władze izraelskie nie przyjęły decyzji Trybunału, którego obrady od początku bojkotowały.
Zaraz zapewne usłyszymy że Trybunał w Hadze to banda antysemitów. Władze Izraela mają przecież prawo traktować Palestyczyków jak podludzi, ze względu na Holokaust. Szarganie pamieci ofiar obozów koncentracyjnych w celu usprawiedliwiania budowy getta dla Palestyńczyków to typowe działanie prawicy, reprezentowanej przez Szarona.

Piotr Ciszewski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


22 kwietnia:

1870 - W Symbirsku urodził się Włodzimierz Lenin, przywódca rewolucji bolszewickiej.

2007 - Miała miejsce I tura wyborów prezydenckich we Francji - do II tury przeszli Nicolas Sarkozy i Ségolène Royal.

2009 - Afrykański Kongres Narodowy wygrał wybory parlamentarne w RPA.

2011 - W Omanie ok. 3 tys. demonstrantów wyszło na ulice miasta Salala, żądając od sułtana przeprowadzenia reform.

2012 - We Francji odbyła się I tura wyborów prezydenckich, w której zwyciężył kandydat socjalistów François Hollande przed urzędującym prezydentem Nicolasem Sarkozym.


?
Lewica.pl na Facebooku