Szaron apeluje do francuskich Żydów

[2004-07-19 01:49:16]

Izraelski premier Ariel Szaron wystosował apel do Żydów mieszkających we Francji. Z powodu zagrażającego im antysemickiego niebezpieczeństwa zachęca w nim do powrotu do Izraela.

Ariel Szaron określił francuski antysemityzm mianem „nieokiełznanego” i zażądał, by Paryż podjął kroki przeciwko narastającej jego zdaniem propagandzie antyżydowskiej i incydentom antysemickim. Słowa te padły podczas spotkania Szarona w Jerozolimie z przedstawicielami Żydów amerykańskich.

Francuskie MSZ określiło słowa premiera Izraela jako „nie do zaakceptowania” i zażądało od władz tego kraju wyjaśnień. Prezydent Jacques Chirac ze swojej strony zapewnił jednak, że wszystkie akty antysemickie będą surowo karane.

Również przedstawiciele środowisk żydowskich we Francji negatywnie odebrali słowa Szarona. Członek Rady Instytucji Żydowskich Francji (CRIEF) Richard Prasquier określił je jako nieodpowiadające rzeczywistości i podkreślił, że we Francji zdecydowanie walczy się z przejawami antysemityzmu.

Konrad Barcewicz


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
76 LAT KATASTROFY - ZATRZYMAĆ LUDOBÓJSTWO W STREFIE GAZY!
Warszawa, plac Zamkowy
12 maja (niedziela), godz. 13.00
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


23 września:

1900 - Rozpoczął obrady V Kongres II Międzynarodówki, który powołał Międzynarodowe Biuro Socjalistyczne. W jego skład jako polscy delegaci weszli: B. A. Jędrzejowski z PPS, H. Diamand z PPSD, C. Wojnarowska z SDKPiL

1923 - W Bułgarii wybuchło powstanie wrześniowe, zainicjowane przez Bułgarską Partię Komunistyczną w odpowiedzi na prawicowo-wojskowy zamach stanu.

1939 - Ukazał się ostatni numer "Robotnika".

1973 - Zmarł Pablo Neruda, poeta chilijski, laureat nagrody Nobla.

1976 - Komitet Obrony Robotników (KOR) ogłosił swoje powstanie. Za cel postawił sobie udzielanie pomocy prawnej, lekarskiej i finansowej represjonowanym. Wśród jego założycieli byli m.in. J.Kuroń i J.J.Lipski.

1977 - Zmarła Edwarda Orłowska, właśc. Estera Mirer, działaczka komunistyczna.

1993 - Górnicy likwidowanej kopalni "Żory" rozpoczęli okupację budynku Państwowej Agencji Węgla Kamiennego w Katowicach.

2010 - Francja: Przeciwko planowanej przez rząd N. Sarkozy’ego tzw. reformie emerytur protestowało ok. 1 mln osób.


?
Lewica.pl na Facebooku