Włoscy baptyści przeciw wojnie w Iraku

[2004-12-23 13:29:33]

Ewangeliczna Unia Chrześcijan Baptystów we Włoszech (Unione Cristiana Evangelica Battista d’Italia) wystosowała notę do baptystów amerykańskich, w której stanowczo wyraża swoją dezaprobatę dla amerykańskiej interwencji w Iraku.

Nowa przewodnicząca włoskich baptystów Anna Maffei wezwała w piśmie do pokoju i sprawiedliwości i wyraziła obawę przed eskalacją konfliktu.

Nota organizacji powołuje się na wiele statystyk dotyczących wojny. Przytoczono w nim np. sumę 200 milionów euro jakie wydał rząd włoski na udział w okupacji Iraku. Porównano to z sumą 100 milionów euro jakie wpłacono do Europejskiego Funduszu Monetarnego na walkę z AIDS, gruźlicą i malarią na świecie. W dokumencie podano również liczbę rannych i zabitych w konflikcie.

Szymon Martys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


7 października:

1890 - Powstała Partia Robotnicza Galicji, od 2 II 1892 Socjalno-Demokratyczna Partia w Galicji, od 8 X 1897 Polska Partia Socjalno-Demokratyczna Galicji i Śląska Cieszyńskiego.

1897 - W Wilnie została założona żydowska socjalistyczna partia Bund.

1912 - W Warszawie otwarto Dom Sierot założony przez Janusza Korczaka.

1928 - Powstała Socjalistyczna Partia Peru.

1931 - Urodził się Desmond Tutu, anglikański biskup południowoafrykański, działacz na rzecz praw człowieka, przeciwnik apartheidu, zwolennik małżeństw homoseksualnych.

1944 - W obozie Auschwitz-Birkenau doszło do największego w historii obozu buntu.

1949 - Proklamowanie NRD.

1949 - Zmarł José Clemente Orozco, meksykański malarz, autor murali i litograf.

2003 - Socjalista Anerood Jugnauth został prezydentem Mauritiusa.

2012 - Hugo Chavez wygrał po raz trzeci wybory prezydenckie w Wenezueli.


?
Lewica.pl na Facebooku