USA: Strajk robotników Boeinga

[2005-09-02 16:00:51]

Robotnicy należących do firmy Boeing, producenta samolotów, zakładów produkcyjnych w USA rozpoczęli strajk. Powodem jest brak porozumienia odnośnie wzrostu płac. Pracownicy odrzucają proponowaną, zbyt niską w ich opinii podwyżkę płac, a także sprzeciwiają się propozycji podniesienia ich udziału w składce na ubezpieczenia zdrowotne, która wynosi w przeliczeniu na jednego pracownika kwotę 8,500 USD rocznie.

Każdy dzień strajku kosztuje firmę Boeing kwotę 75 mln USD, dodatkowo firma traci uznanie klientów na rzecz europejskiego koncernu lotniczego Airbus, który w ostatnich latach prześcignął Boeinga jeśli chodzi o liczbę sprzedanych samolotów na świecie.

Łukasz Foltyn


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


22 kwietnia:

1870 - W Symbirsku urodził się Włodzimierz Lenin, przywódca rewolucji bolszewickiej.

2007 - Miała miejsce I tura wyborów prezydenckich we Francji - do II tury przeszli Nicolas Sarkozy i Ségolène Royal.

2009 - Afrykański Kongres Narodowy wygrał wybory parlamentarne w RPA.

2011 - W Omanie ok. 3 tys. demonstrantów wyszło na ulice miasta Salala, żądając od sułtana przeprowadzenia reform.

2012 - We Francji odbyła się I tura wyborów prezydenckich, w której zwyciężył kandydat socjalistów François Hollande przed urzędującym prezydentem Nicolasem Sarkozym.


?
Lewica.pl na Facebooku