Niemcy: Kanclerz Angela Merkel
[2005-10-10 20:36:56]
![]() Umowa koalicyjna przewiduje, że stanowisko szefa rządu przypadnie stronnictwom prawicowym. Większość resortów, w tym uznawane za kluczowe, obsadzą politycy centrolewicy. SPD wskaże 8 ministrów. CDU i CSU obsadzą 6 ministerstw. Szczegółowe rozmowy dotyczące składu rządu będą toczyły się od przyszłego tygodnia. Spekuluje się już jednak na temat obsady poszczególnych ministerstw. Na stanowiskach pozostaną zapewne działaczki SPD: Brigitte Zypries - minister sprawiedliwości oraz Ulla Schmidt - minister zdrowia. Jako kandydata na ministra spraw zagranicznych z ramienia SPD wymienia się Otto Schilly’ego. Szef CSU Edmund Stoiber przymierzany jest do funkcji ministra gospodarki, technologii i polityki europejskiej. Inny polityk CSU - Horst Seehoffer - wymieniany jest jako kandydat do objęcia kierownictwa w ministerstwie rolnictwa. Minister oświaty może zostać Anette Schavan z CDU. Ministerstwo rodziny i młodzieży ma szansę objąć Ursula von der Leyen. Inny polityk CDU - Wolfgang Schäuble - wymieniany jest jako kandydat do objęcia teki ministra spraw wewnętrznych. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
20 kwietnia:
1868 - W Warszawie urodził się Adolf Warski, działacz robotniczy, socjalistyczny i komunistyczny, dziennikarz i publicysta; zamordowany w ZSRR poczas czystek stalinowskich.
1919 - Powstała Socjalistyczna Partia Robotnicza Jugosławii.
1937 - W Lwowie urodziła się Krystyna Rodowska, polska poetka, tłumaczka literatury pięknej, krytyk literacki. Tłumaczyła m.in. Nerudę, Paza, Garcię Lorkę, Bretona, Geneta.
1995 - W Belgradzie zmarł Milovan Dżilas, polityk jugosłowiański, pisarz polityczny; bliski współpracownik Tity; od 1953 wiceprezydent Jugosławii; 1954 za krytykę rządów partii komunistycznej pozbawiony stanowisk i kilkakrotnie więziony; autor "Nowej klasy".
1999 - USA: Miała miejsce masakra w szkole średniej Columbine, w wyniku której zginęło 15 osób.
2004 - Jan Guz został przewodniczącym OPZZ.
2008 - Fernando Lugo (APC) wygrał wybory prezydenckie w Paragwaju.
2013 - Giorgio Napolitano jako pierwszy historii prezydent Włoch został wybrany na II kadencję.
?