Korea Płd.: Poparcie młodzieży dla KRL-D

[2006-02-24 16:32:57]

Według sondażu przeprowadzonego dla południowokoreańskiej gazety "The Korea Times", prawie połowa tamtejszej młodzieży w wieku 17-23 lat, w razie konfliktu Stanów Zjednoczonych z Koreańską Republiką Ludowo-Demokratyczną, poparłoby swojego sąsiada z północy.

40,7 proc. respondentów opowiedziało się za neutralnością Korei Płd. w konflikcie. Jedynie 11,6 proc. badanych opowiedziało się za poparciem Amerykanów. Jako rozwiązanie konfliktu 54,1 proc. wskazało pokojowe zjednoczenie obu Korei, a 35,5 proc. opowiedziało się za utrzymaniem obecnego stanu.

Młodzi ludzie w tym samym badaniu uznali że Chiny powinny być krajem z którym Seul powinien utrzymywać najbardziej zażyłe stosunki. Takiej odpowiedzi udzieliło 39,5 proc. badanych. Kolejnymi krajami na liście są USA i Korea Płn., odpowiednio 18,4 i 18 proc.

Badanie przeprowadzono w dniach 16-19 lutego br. na grupie 1000 młodych ludzi.

Marcin Dobrzyński


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


17 czerwca:

1789 - Stan trzeci ogłosił się Zgromadzeniem Narodowym, początek rewolucji we Francji.

1848 - Wiosna ludów: bombardowanie miasta przez wojska austriackie doprowadziło do kapitulacji powstania w Pradze.

1918 - Została założona Łotewska Socjaldemokratyczna Partia Robotnicza (LSDSP).

1929 - Przybycie do Polski, na zaproszenie PPS, delegacji Międzynarodówki Socjalistycznej na czele z jej przewodniczącym Emilem Vandervelde.

1934 - Władze sanacyjne wydały dekret o utworzeniu w Berezie Kartuskiej "obozu izolacji dla osób zagrażających bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu".

1936 - Urodził się Ken Loach, angielski reżyser, marksista, nagrodzony Złotą Palmą w Cannes za film "Wiatr buszujący w jęczmieniu".

1945 - Urodził się Ken Livingstone, polityk lewicowy, długoletni burmistrz Londynu, doradca H. Chaveza.

1991 - RPA: Zniesienie apartheidu

2004 - Zmarł Jacek Kuroń.


?
Lewica.pl na Facebooku