FMUP: Nie likwidujcie barów mlecznych!
[2002-11-03 22:53:56]
![]() Bary mleczne to miejsca, w których stołują się przede wszystkim niezamożni Polacy – studenci, emeryci, renciści, ludzie korzystający z pomocy społecznej. Stosunkowo niskie ceny żywności w barach to dla nich nierzadko jedyna możliwość spożycia ciepłego posiłku w ciągu dnia. Klienci barów mlecznych to dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy ludzi... Likwidacja dotacji dla barów to niedopuszczalna i niezgodna z elementarną wrażliwością społeczną próba bilansowania budżetu państwa kosztem najbiedniejszych. Spowoduje ono podniesienie przez te lokale cen – nawet o kilkadziesiąt procent. Dla wielu ubogich ludzi, którzy dotychczas otrzymywali ciepłe posiłki w barach, będzie to oznaczać drastyczne pogorszenie i tak ciężkiej sytuacji życiowej. Jesteśmy przekonani, że społeczeństwo, które rok temu wyniosło do władzy lewicę, oczekiwało zupełnie innych sposobów łatania tzw. dziury budżetowej i poprawy sytuacji ekonomicznej kraju. Wyrażamy krańcowe zdumienie, że minister finansów Grzegorz Kołodko dla realizacji tych celów postanowił odwołać się do pomysłu skompromitowanych poprzedników z Akcji Wyborczej Solidarność. Ich losy na scenie politycznej powinny być przestrogą dla wszystkich, którzy pragną wcielać w życie podobnie antyspołeczne pomysły. Krajowy Komitet Wykonawczy Federacji Młodych Unii Pracy |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
6 października:
1887 - W La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii urodził się Le Corbusier (właściwie Charles-Édouard Jeanneret-Gris), wybitny architekt, czołowy przedstawiciel modernistycznego stylu międzynarodowego.
1913 - Mahatma Gandhi, stojący na czele południowoafrykańskich górników, został aresztowany.
1935 - Urodził się Ernesto Laclau, argentyński filozof, przedstawiciel postmarksizmu. Profesor i wykładowca teorii politycznej na Uniwersytecie w Essex. Wraz z Chantal Mouffe wspólautor książki "Hegemonia i strategia socjalistyczna" (1985).
1945 - Urodził się Luiz Inácio Lula da Silva, polityk brazylijski. Związkowiec i działacz Partii Pracujących. W latach 2003-2010 prezydent Brazylii.
1946 - Zmarł Per Albin Hansson, polityk szwedzki, przywódca Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej, premier kilku rządów w latach 1932-46.
1948 - Urodził się Gerry Adams, północnoirlandzki polityk, lider Sinn Fein.
1970 - W Warszawie zmarł związany z lewicą awangardowy poeta Julian Przyboś.
1973 - Wybuch arabsko-izraelskiej wojny Jom Kippur.
1998 - Hugo Chavez został wybrany na stanowisko prezydenta Wenezueli.
2009 - Jorgos Papandreu (PASOK) został premierem Grecji.
2019 - Partia Socjalistyczna (PS) wygrała wybory parlamentarne w Portugalii.
?