List otwarty w sprawie projektu ustawy o Korpusie Weteranów RP
[2008-03-19 19:21:30]
![]() Wspaniałą ideę, nawiązującą do pięknych zwyczajów z okresu II Rzeczypospolitej, gdy nadzwyczajne honory oddawano weteranom powstania styczniowego, zamieniono w, nie wahamy się użyć tego słowa, obrzydliwą manifestację polityczną – czytamy w liście. Działacze zarzucają Lechowi Kaczyńskiemu podejmowania próby dzielenia Polaków na lepszych i gorszych oraz próby tworzenia czarno-białej wizji historii. Dla Pana Prezydenta wszyscy żołnierze Armii Polskiej w ZSRR i Armii Ludowej a także Dąbrowszczacy to wciąż zdrajcy i kolaboranci, kilkaset tysięcy zdeklarowanych komunistów, marzących podczas wojny tylko o tym, aby jak najszybciej zaprowadzić w Polsce stalinowską dyktaturę - dodają. W dalszej części listu przedstawione zostały historie przodków autorów listu, walczących m.in. w hiszpańskiej wojnie domowej w batalionie im. Dąbrowskiego. Spędził 3 lata w faszystowskich obozach, gdzie był represjonowany w równym, albo i większym stopniu niż jeńcy na frontach II wojny światowej. Za swe zasługi w walce z faszyzmem otrzymał order Virtuti Militari. Spoczywa w kwaterze zasłużonych weteranów. Czy teraz te najwyższe odznaczenie zostanie mu odebrane? Czy jego szczątki będą musiały opuścić kwaterę dla zasłużonych? Wg Pańskiej ustawy, nie tylko nie byłby weteranem, ale chyba również zdrajcą – stwierdzają autorzy listu. List ukazał się 18 marca 2008 roku na łamach dziennika "Trybuna". Przeczytać go można na stronach platformy bloggerskiej SdPl pod adresem http://wlodarczyk.socjaldemokracja.pl |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
6 października:
1887 - W La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii urodził się Le Corbusier (właściwie Charles-Édouard Jeanneret-Gris), wybitny architekt, czołowy przedstawiciel modernistycznego stylu międzynarodowego.
1913 - Mahatma Gandhi, stojący na czele południowoafrykańskich górników, został aresztowany.
1935 - Urodził się Ernesto Laclau, argentyński filozof, przedstawiciel postmarksizmu. Profesor i wykładowca teorii politycznej na Uniwersytecie w Essex. Wraz z Chantal Mouffe wspólautor książki "Hegemonia i strategia socjalistyczna" (1985).
1945 - Urodził się Luiz Inácio Lula da Silva, polityk brazylijski. Związkowiec i działacz Partii Pracujących. W latach 2003-2010 prezydent Brazylii.
1946 - Zmarł Per Albin Hansson, polityk szwedzki, przywódca Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej, premier kilku rządów w latach 1932-46.
1948 - Urodził się Gerry Adams, północnoirlandzki polityk, lider Sinn Fein.
1970 - W Warszawie zmarł związany z lewicą awangardowy poeta Julian Przyboś.
1973 - Wybuch arabsko-izraelskiej wojny Jom Kippur.
1998 - Hugo Chavez został wybrany na stanowisko prezydenta Wenezueli.
2009 - Jorgos Papandreu (PASOK) został premierem Grecji.
2019 - Partia Socjalistyczna (PS) wygrała wybory parlamentarne w Portugalii.
?