Ziętek: Brońmy polskich pracowników przed... Komisją Europejską

[2008-10-02 22:34:18]

Przewodniczący Polskiej Partii Pracy Bogusław Ziętek zaapelował do polskich polityków ze wszystkich środowisk o rozpoczęcia kampanii na rzecz obrony interesów polskich pracowników. Według Ziętka, polskich pracowników należy bronić przed działaniami... Komisji Europejskiej.

Przewodniczący Polskiej Partii Pracy odniósł się do ostatnich decyzji Komisji Europejskiej w sprawie polskiego rybołóstwa i polskiego przemysłu stoczniowego, a także do kwestii planowanego ustalenia krzywdzących Polskę limitów emisji dwutlenku węgla. Zdaniem Ziętka, decyzje Komisji Europejskiej skutkować będą likwidacją w naszym kraju minimum trzystu tysięcy miejsc pracy.

Bogusław Ziętek wyraził także zdziwienie tym, że chadecko-liberalny rząd Polski nie potrafi porozumieć się z Komisją Europejską, która zdominowana jest przez polityków wywodzących się z tego samego obozu ideowo-politycznego.

Wobec powyższego, przewodniczący Polskiej Partii Pracy zaapelował o organizację komitetów protestacyjnych, które wpłynęłyby na politykę polskiego rządu oraz na decyzję Komisji Europejskiej. Według Ziętka, wszystkie środowiska polityczne w Polsce, które mają zdolność działania na forum europejskim, powinny podjąć wysiłki na rzecz obrony polskich pracowników. Polska Partia Pracy oczekiwałaby przede wszystkim aktywności Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w tej materii. Bogusław Ziętek postuluje także, aby wobec pracowników zagrożonych w wyniku decyzji Komisji Europejskiej, wdrożono pewne działania osłonowo-ochronne, na przykład w postaci czasowego przeniesienia rybaków do systemu ubezpieczenia KRUS.

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


22 czerwca:

1848 - W Paryżu rozpoczęło się powstanie robotnicze tzw. dni czerwcowe.

1879 - Urodziła się Huda Szarawi, jedna z prekursorek feminizmu w Egipcie, współtwórczyni Egipskiej Unii Feministycznej.

1899 - Urodził się Michał Kalecki, wybitny ekonomista polski. Członek PAN. Politycznie sympatyzował z lewicą, przed wojną z Komunistyczną Partią Polski.

1905 - Wybuch Powstania Łódzkiego. Robotnicy budują barykady i ścierają się z wojskami carskimi. Po stronie powstańców walczą bojowcy partii lewicowych. Walki trwają do 25 czerwca. Ginie kilkaset osób, gł. cywilów. Wojska carskie tracą kilkudziesięciu zabitych

1908 - Na Ślasku Cieszyńskim powstało Stowarzyszenie Młodzieży Robotniczej „Siła”.

1935 - W Warszawie zmarł Szymon Askenazy, wybitny historyk związany z centrolewicą.

1936 - Komisja Centralna Związków Zawodowych (KCZZ) uchwaliła protest przeciwko krwawym represjom wobec robotników i złożyła hołd poległym z rąk policji.

1937 - W Moskwie aresztowano a następnie zabito działacza KPP i redaktora organu prasowego KW Międzynarodówki Komunistycznej Maksymiliana Horwitz-Waleckiego.

1986 - Hiszpania: Po wyborach parlamentarnych do władzy powrócili socjaldemokraci z PSOE.

2016 - Virginia Raggi (M5S) jako pierwsza kobieta objęła urząd burmistrza Rzymu.


?
Lewica.pl na Facebooku