PPP i WZZ "Sierpień 80" apelują do OPZZ o zerwanie z SLD
[2008-12-29 12:09:22]
Poparcie przez SLD rządowej ustawy odbierającej prawo do przechodzenia na wcześniejsze emerytury milionowi pracowników, jest skandalicznym przykładem obłudy liderów SLD, którzy wcześniej deklarowali poparcie dla stanowiska strony związkowej. Sojusz Lewicy Demokratycznej podejmując decyzję o poparciu forsowanej przez Platformę Obywatelską ustawy, która odbiera setkom tysięcy pracowników prawo do przechodzenia na wcześniejsze emerytury, po raz kolejny dopuścił się zdrady ideałów lewicowych - czytamy w dokumencie. Obie organizacje podkreślają, że SLD podjęło taką decyzję mimo zapewnień i obietnic składanych ruchowi związkowemu podczas protestów i demonstracji. PPP i WZZ "Sierpień 80" dodają, że deklaracje te okazały się nic nie wartym kłamstwem i oszustwem, a partia ta po raz kolejny zdradziła świat pracy i interesy zwykłych pracowników, odwracając się plecami do związków zawodowych. W tych okolicznościach Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych powinno zając jednoznaczne stanowisko wobec tej skandalicznej postawy liderów SLD i wyciągnąć z tej lekcji właściwe wnioski, zrywając współpracę z SLD - partią, która opowiada się po stronie neoliberalnych reform, a przeciwko interesom ludzi pracy, reprezentowanym przez szeroko rozumiany ruch związkowy. Polska potrzebuje zupełnie nowej lewicy, która zerwie z tradycją kupczenia interesami ludzi pracy, ludzi najbiedniejszych i wykluczonych. Tradycją, którą niechlubnie kontynuują obecne władze SLD - stwierdzono w stanowisku. PPP i WZZ "Sierpień 80" zwracają się na zakończenie do władz centrali związkowej aby, wzorem Rady OPZZ Województwa Śląskiego, zaprzestały współpracy z SLD i podjęły działania służące budowie rzeczywistej reprezentacji politycznej ludzi pracy, która w swoich działaniach kierować się będzie lewicowymi ideałami. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
23 kwietnia:
1890 - W Białej Krakowskiej (dziś dzielnica Bielska-Białej) doszło do demonstracji robotniczej. W wyniku starć z żandarmerią zginęło 11 osób.
1910 - W Tomaszowie Maz. urodził się Emanuel Mink, pseud. Mundek, działacz komunistyczny, stolarz, uczestnik hiszpańskiej wojny domowej oraz francuskiego ruchu oporu w czasie II wojny światowej. Honorowy obywatel demokratycznej Hiszpanii.
1919 - W Krakowie rozpoczęły się: XVI Zjazd PPS, XV Kongres PPSD, XVI Zjazd PPS zaboru pruskiego. Zjazdy podjęły decyzję o połączeniu się w jednolitą Polską Partię Socjalistyczną; przyjęto zasadę parlamentarnej drogi do socjalizmu.
1941 - Urodził się Paavo Lipponen, polityk fiński, dziennikarz, działacz Fińskiej Partii Socjaldemokratycznej, 1995-2003 premier, od 2003 przewodniczący parlamentu.
1942 - Urodził się Étienne Balibar, francuski filozof marksistowski, profesor filozofii politycznej i moralnej na Uniwersytecie Paris X w Nanterre.
1999 - 16 osób zginęło w ataku lotnictwa NATO na stację radiowo-telewizyjną w Belgradzie.
2006 - Na Węgrzech odbyła się II tura wyborów parlamentarnych, w których zwyciężyła Węgierska Partia Socjalistyczna.
?