"Gość Niedzielny" w sądzie z powodu publikacji o Alicji Tysiąc
[2009-03-21 19:53:30]
Publicysta pisma porównał sędziów ze Strasburga do hitlerowców z Auschwitz, a zasądzone zadośćuczynienie nazwał nagrodą za to, że Tysiąc "bardzo chciała zabić swoje dziecko, ale jej nie pozwolono". Inni dziennikarze "Gościa" podali w wątpliwość medyczne uzasadnienie prawa do aborcji i dowodzili, że pogorszenie się wzroku nie ma związku z ciążą i porodem. Zdaniem Marcina Górskiego, adwokata Tysiąc, "Gość Niedzielny" bezprawnie sugerował jej chęć zabicia dziecka, a także bez jej zgody opublikował jej zdjęcie, naruszając tym samym jej prywatność. Sędzia Ewa Solecka nakłaniała strony do ugody. Czekamy na propozycje - powiedział Górski. W pozwie żądaliśmy 50 tys. zł zadośćuczynienia. Kwotę możemy negocjować. Ale nie odpuścimy publikacji oświadczenia, że w artykułach była nieprawda, oraz przeprosin. Chodzi o to, żeby Julka mogła to przeczytać i pokazać koleżankom, które przeczytały wcześniejsze, wyjątkowo napastliwe artykuły. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
20 maja:
1881 - Urodziła się Natalia Gąsiorowska, historyczka, badaczka dziejów ruchu robotniczego, prof. Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Warszawskiego, prof. i rektor WSP w Łodzi, członkini PAN.
1882 - Urodziła się Sigrid Undset, wybitna powieściopisarka i nowelistka norweska, przeciwniczka nazizmu i rasizmu, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1928.
1891 - Urodził się Earl Browder, sekretarz generalny Komunistycznej Partii USA w latach 1932-45.
1935 - W Motevideo urodził się José Mujica, urugwajski polityk lewicowy, prezydent tego kraju w latach 2010-2015.
1945 - Ukazał się pierwszy numer "Expressu Wieczornego", którego założycielem i redaktorem naczelnym był członek PPS Rafał Praga.
1946 - W Wielkiej Brytanii znacjonalizowano kopalnie.
1947 - Urodziła się Nancy Fraser, amerykańska teoretyczka feminizmu, prof. filozofii i teorii politycznej, przedstawicielka tzw. IV pokolenia szkoły frankfurckiej.
1990 - Na przystanku autobusowym w mieście Riszon le-Cijjon izraelski żołnierz zastrzelił 7 Palestyńczyków.
2009 - W Irlandii opublikowano tzw. Raport Ryana, ujawniający systemowy charakter tortur, gwałtów i poniżania dzieci przez katolickich księży i zakonnice, zarządzających ośrodkami wychowawczymi.
2017 - Francisco Guterres (FRETILIN) został prezydentem Timoru Wschodniego.
2018 - Ubiegający się o reelekcję Nicolás Maduro wygrał w pierwszej turze wybory prezydenckie w Wenezueli.
?