Watykan: Papież wzywa do "misjonarskiego zapału" w walce z równością

[2010-02-02 18:53:54]

Stacja BBC doniosła, że papież Benedykt XVI wezwał katolickich biskupów Anglii i Walii, aby z misjonarskim zapałem zwalczali nowe - brytyjskie - prawo o równości, którego celem ma być zapobieganie dyskryminacji.

Papież wyraził obawę, że że nowe przepisy antydyskryminacyjne - m.in. w odniesieniu rynku pracy - naruszają prawo naturalne i mogą zmusić Kościół do zaakceptowania osób homoseksualnych na wysokich stanowiskach.

Zwierzchnik Kościoła rzymskokatolickiego skrytykował również akt prawny, który zobowiązywał wszystkie domy dziecka – również te katolickie – do zrównania prawa do adopcji par różnopłciowych z jednopłciowymi. Doprowadziło to w praktyce do zamknięcia placówek katolickich.

Zdaniem papieża, takie prawo narusza wolność religijną społeczeństwa i nie pozwala mu działać zgodnie ze swoimi przekonaniami.

Papież zapowiedział również, że w tym roku dojdzie do jego pierwszej pielgrzymki do Wielkiej Brytanii, na zaproszenie premiera tego państwa - Gordona Browna, z lutego zeszłego roku.

Rafał Kamiński


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


26 czerwca:

1870 - Zmarł Armand Barbès, rewolucjonista francuski; 1839 raz z Luisem Blanqui stanął na czele krwawo stłumionego powstania w Paryżu.

1944 - RPPS, wchodzaca w skład CKL, przyjęła nazwę PPS-Lewica.

1945 - W San Francisco została podpisana Karta Narodów Zjednoczonych.

1974 - Sejm przyjął nowy Kodeks pracy.

1981 - Na konferencji Organizacja Jedności Afrykańskiej w Nairobi uchwalono Afrykańską Kartę Praw Człowieka i Ludów.

2011 - Honduras: powstała lewicowa partia Libertad y Refundación.

2020 - Zmarł Ludwik Tomiałojć, zoolog, członek Państwowej Rady Ochrony Przyrody, działacz partii Zieloni.


?
Lewica.pl na Facebooku