Millerowi może grozić więzienie?

[2011-03-29 17:17:45]

W porannym programie na falach radia TOK FM Adam Bodnar (na zdjęciu), sekretarz zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka stwierdził, że Leszkowi Millerowi i innym, ważnym politykom Sojuszu Lewicy Demokratycznej może grozić więzienie w związku ze sprawą tajnych więzień CIA na terenie Polski.

Zdaniem Bodnara nadużycia dokonywane przez CIA są rzeczą ujawnioną, wynikającą z dokumentów. Z raportów wewnętrznych Centralnej Agencji Wywiadowczej wynika, że w określonym czasie niektóre osoby były poddawane torturom . W 2003 roku jedna osoba była podtapiana - twierdzi sekretarz fundacji.

Według niego trudno stwierdzić, czy ważni politycy SLD wiedzieli o tych więzieniach, choć Józef Pinior mówił, że wie o instrukcji, którą podpisał premier. Dokładnie wiedział, co tam się będzie dziać.

Uważam, że Polska będąc państwem demokratycznym, związanym nowoczesną konstytucją, w którym jest bezwzględny zakaz tortur, powinna wyjaśnić tę sprawę - podsumował Bodnar.

Piotr Kuligowski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


17 czerwca:

1789 - Stan trzeci ogłosił się Zgromadzeniem Narodowym, początek rewolucji we Francji.

1848 - Wiosna ludów: bombardowanie miasta przez wojska austriackie doprowadziło do kapitulacji powstania w Pradze.

1918 - Została założona Łotewska Socjaldemokratyczna Partia Robotnicza (LSDSP).

1929 - Przybycie do Polski, na zaproszenie PPS, delegacji Międzynarodówki Socjalistycznej na czele z jej przewodniczącym Emilem Vandervelde.

1934 - Władze sanacyjne wydały dekret o utworzeniu w Berezie Kartuskiej "obozu izolacji dla osób zagrażających bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu".

1936 - Urodził się Ken Loach, angielski reżyser, marksista, nagrodzony Złotą Palmą w Cannes za film "Wiatr buszujący w jęczmieniu".

1945 - Urodził się Ken Livingstone, polityk lewicowy, długoletni burmistrz Londynu, doradca H. Chaveza.

1991 - RPA: Zniesienie apartheidu

2004 - Zmarł Jacek Kuroń.


?
Lewica.pl na Facebooku