List otwarty OPZZ do władz TVP
[2012-12-10 20:41:31]
![]() Związkowcy odwołują się do art. 23 ustawy o radiofonii i telewizji jednostki publicznej telewizji, zgodnie z którym ogólnokrajowe związki zawodowe i związki pracodawców mają możliwość przedstawienia stanowiska w węzłowych sprawach publicznych. OPZZ wskazuje, że „Telewizja Polska w emitowanych przez siebie programach narusza równowagę między pracodawcami i związkowcami wśród zapraszanych gości”. Twórcy listu podkreślają, iż „możliwości przedstawienia opinii przez przedstawicieli OPZZ są bardzo ograniczone, a z pewnością o wiele mniejsze niż reprezentantów organizacji pracodawców”. Zdaniem związkowców statystyki przedstawiane przez TVP nie odzwierciedlają prawdy na temat rzeczywistej obecności związkowców i pracodawców w audycjach telewizyjnych, „nie uwzględniają one bowiem niezwykle częstego zapraszania do wielu audycji i materiałów informacyjnych reprezentantów pracodawców i doradców firm (szczególnie sektora bankowego). Kwestie gospodarcze zazwyczaj są omawiane przez osoby przychylne pracodawcom, o poglądach liberalnych gospodarczo,. Należą do nich między innymi Panowie Andrzej Sadowski, Marek Zuber, Ryszard Petru, Krzysztof Rybiński, Robert Gwiazdowski, Stanisław Gomułka czy Ireneusz Jabłoński. Są to osoby zatrudnione w organizacjach bankowych lub/i współpracujące z organizacjami pracodawców. Tymczasem eksperci OPZZ i innych central związkowych bardzo rzadko są zapraszani do komentowania kwestii związanych z ekonomią i polityką społeczną”. W podsumowaniu listu OPZZ apeluje do władz TVP, aby eksperci i doradcy strony związkowej byli częściej zapraszani do programów Telewizji Publicznej. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
19 maja:
1825 - Zmarł Henri de Saint-Simon, francuski historyk, filozof, wolnomularz i socjalista.
1895 - Zmarł José Martí, kubański poeta, pisarz, przywódca ruchu niepodległościowego – uważany za bohatera narodowego.
1911 - Rewolucja meksykańska: zwycięstwo chłopskiej partyzantki Emiliana Zapaty nad wojskiem federalnym w bitwie o Cuautla.
1912 - W Warszawie zmarł Bolesław Prus, wybitny polski pisarz, prozaik, nowelista i publicysta okresu pozytywizmu, współtwórca polskiego realizmu, kronikarz Warszawy, myśliciel i popularyzator wiedzy, działacz społeczny, propagator turystyki.
1931 - W Jaworznie podczas krwawych starć górników z policją zginęło 5 osób.
1942 - T. Koral i H. Dębnicka z Wydziału Sabotażu Polskich Socjalistów dokonali zamachu bombowego na zorganizowane przez okupanta kasyno gry w Warszawie. Był to pierwszy zamach bombowy w stolicy.
2010 - Rząd tymczasowy w wydanym dekrecie uznał Rozę Otunbajewą (SDPK) pełnoprawnym prezydentem Kirgistanu i przedłużył jej mandat do końca 2011 roku.
?