Anna Grodzka przeprasza za głosowanie ws. badań lekarskich

[2013-06-01 11:03:20]

31 maja posłanka Ruchu Palikota Anna Grodzka opublikowała dzisiaj oświadczenie, w którym przeprasza za swoje głosowanie w sprawie nieodrzucenia w pierwszym czytaniu ustawy, która ogranicza stosowanie badań zdrowotnych pracowników.

Grodzka swoje zachowanie tłumaczy ludzkim błędem i podkreśla, że jej zdaniem można rozpocząć dyskusję, czy badania okresowe nie powinny być finansowane przez państwo, skoro są jednym z narzędzi profilaktyki zdrowotnej. Według posłanki Ruchu Palikota należy zmienić prawo w taki sposób, aby pracownik z ważnymi badaniami, nie musiał przechodzić ich ponownie u kolejnego pracodawcy. Grodzka opowiada się jednak przeciwko ograniczeniu badań lekarskich pracowników i zapowiada sprzeciw wobec tego projektu w toku dalszych prac w parlamencie.

Od początku wykonywania mandatu posłanki staram się kierować wartościami wolności światopoglądowej i sprawiedliwości społecznej. Aktualnie kończę pracę nad obszerną nowelizacją prawa pracy, która wzmocni podmiotowość pracowników w Polsce. Wierzę, że dla takiej postawy jest miejsce w Ruchu Palikota, nawet jeśli z większością moich kolegów i koleżanek różnię się w sprawie badań lekarskich pracowników - kończy swoje oświadczenie Anna Grodzka.

Natalia Wójcik

Fot. Wikimedia Commons


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


14 lipca:

1789 - Zdobycie Bastylii przez lud Paryża - początek Rewolucji Francuskiej.

1873 - Górnicy kopalni cynku Szarlej w Piekarach Śl. rozpoczęli strajk okupacyjny. W starciach z pruską policją i wojskiem, zginęło 9 górników. Strajk zakończono po 5 dniach. Udało się uzyskać podwyższenie wynagrodzeń, skrócenie dniówek dla młodocianych i kobiet

1877 - USA: Podczas strajku generalnego w Chicago doszło do walk robotników z policją. Co najmniej 30 osób zginęło od kul policji.

1878 - USA: Wielki strajk kolejarzy.

1896 - Urodził się Buenaventura Durruti, hiszpański anarchista, działacz polityczny i związkowy, przywódca CNT-FAI.

1979 - Nikaragua: Upadek prawicowego reżimu Somozy - władzę przejmują sandiniści.

1986 - Francja: W przemówieniu z okazji Dnia Bastylii, prezydent Mitterand oświadczył, że nie podpisze dekretu rządu Chiraca o reprywatyzacji 65 przedsiębiorstw państwowych.


?
Lewica.pl na Facebooku