
Rząd: Arłukowicz i Zdrojewski zatrudniają na umowach śmieciowych
[2013-08-16 13:19:56]
Polskie ministerstwa chętnie zawierają ze swoimi pracownikami umowy cywilnoprawne – informuje NIK. Wiele z nich spełniać ma kryteria umów śmieciowych.
Najwyższa Izba Kontroli badała to, czy zlecane przez urzędy administracji państwa umowy cywilnoprawne nie stały w sprzeczności z prawem, oraz czy nie dotyczyły prac, które powinni wykonywać etatowi pracownicy. Wg NIK nieprawidłowości tego rodzaju wystąpiły np. w resorcie zdrowia (na zdjęciu). Ministerstwo to zawarło 61 budzących podejrzenie Izby umów-zleceń z 8 osobami. Wiele zastrzeżeń wzbudziło także zatrudnianie na umowach śmieciowych w resorcie kultury, Kancelariach Prezydenta i Premiera, oraz biurach Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Praw Dziecka.
Państwowa Inspekcja Pracy nie podjęła jeszcze interwencji w tej sprawie, ponieważ jak tłumaczy, nie uzyskała w tej sprawie zawiadomienia od NIK.
Łukasz Drozda Fot. Wikimedia Commons
|
lewica.pl w telefonie
Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:
-
Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
-
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
-
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
-
Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
-
Poszukuję
-
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
-
Historia Czerwona
-
Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
-
Szukam książki
-
Poszukuję książek
Więcej ogłoszeń...
30 czerwca:
1611 - W lochach wileńskiego ratusza wykonano wyrok śmierci na włoskim kalwiniście Franco de Franco, który został w Polsce skazany na śmierć ze względów wyznaniowych.
1924 - Zmarł Franciszek Stefczyk, działacz spółdzielczy, nauczyciel. W 1889 założył pierwszą na ziemiach polskich wiejską kasą oszczędnościowo-pożyczkową.
1935 - Senegal: Obradował pierwszy kongres Senegalskiej Partii Socjalistycznej.
1966 - USA: Powstała National Organization for Women (NOW), największa amerykańska organizacja feministyczna.
1980 - Zmarła Halina Snopkiewicz, postępowa powieściopisarka, tłumaczka, autorka powieści dla młodzieży.
2005 - Hiszpania: Parlament przyjął ustawę legalizującą małżeństwa par homoseksualnych.
2006 - Zmarł Murray Bookchin, jeden z głównych teoretyków współczesnego społecznego anarchizmu.
2017 - Niemcy: Zalegalizowano małżeństwa osób tej samej płci.
?