Niemcy: 30 tys. osób protestowa³o przeciw GMO w rolnictwie (akt.)
[2014-01-18 22:10:07]
Wiec odbywa³ siê pod has³em "Przejad³ nam siê przemys³ rolniczy". Uczestnicy protestu, w¶ród których by³o kilkudziesiêciu rolników na traktorach, przeszli przez centrum miasta do urzêdu kanclerskiego, gdzie na sznurze od bielizny zawiesili kartki ze swoimi postulatami. Domagali siê zdrowej ¿ywno¶ci po niewygórowanych cenach, hodowli zwierz±t w warunkach dostosowanych do ich potrzeb, zakazu stosowania antybiotyków w hodowli i genetycznego modyfikowania ¿ywno¶ci oraz ochrony dla ma³ych gospodarstw. Uczestnicy protestu - szeroki sojusz ponad 100 organizacji obroñców praw zwierz±t, inicjatyw konsumenckich i ekologicznych oraz zwi±zków ch³opskich - skrytykowali ponadto planowan± przez UE umowê o wolnym handlu z USA. Komisja Europejska negocjuje z USA za zamkniêtymi drzwiami umowê o wolnym handlu, która w równym stopniu zaszkodzi rolnikom, jak i konsumentom - powiedzia³ jeden z organizatorów akcji Jochen Fritz. Przewodnicz±ca partii Zielonych Simone Peter nazwa³a demonstracjê wyra¼nym protestem przeciw wielkotowarowej hodowli zwierz±t w "megatuczniach" oraz przeciw GMO na talerzu i pestycydom w jedzeniu. Grupa dzia³aczy organizacji broni±cych praw zwierz±t wdrapa³a siê na wie¿ê na terenie targów w Berlinie, protestuj±c przeciwko hodowli na masow± skalê. W berliñskiej demonstracji uczestniczy³a grupa aktywistów z partii Zieloni, Strefy Zieleni i innych organizacji ekologicznych z Polski. W rozpoczêtych dwa dni wcze¶niej targach ¿ywno¶ci, rolnictwa i ogrodnictwa Gruene Woche (Zielony Tydzieñ) uczestniczy 1650 wystawców z 70 krajów, w tym z Polski. Berliñskie targi uwa¿ane s± za najwiêksze na ¶wiecie spotkanie przedstawicieli bran¿y rolniczej. |
- Blog Rados³awa S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Rados³awa S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod pr±d!: Trzaskowski po³knie lewicê
- Blog Rados³awa S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna ³±czyæ a nie dzieliæ
- Blog Rados³awa S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Czêstochowie!
- Czêstochowa, Plac Biegañskiego
- 14 maja (¶roda), godz. 12:00
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Go¼dzik
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, czê¶æ na górze
- od 25.10.2024, co tydzieñ o 17 w pi±tek
- Fotograf szuka pracy (Krk ma³opolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukujê
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam ksi±¿ki
15 maja:
1252 - Papie¿ Innocenty IV wyda³ bullê Ad extirpanda, w której zezwoli³ na stosowanie tortur wobec heretyków.
1811 - Paragwaj og³osi³ niepodleg³o¶æ.
1848 - Podczas rewolucji lutowej w Pary¿u odby³a siê demonstracja na rzecz niepodleg³o¶ci Polski.
1903 - W Warszawie urodzi³ siê Edward Bugajski, dzia³acz socjalistyczny, dzia³acz ruchu esperantystów.
1911 - S±d Najwy¿szy USA, zgodnie z ustaw± antymonopolow±, nakaza³ podzia³ miêdzynarodowej korporacji Standard Oil Johna D. Rockefellera.
1918 - Pora¿k± komunistów zakoñczy³a siê wojna domowa w Finlandii.
1932 - W Piotrkowie swe obrady rozpocz±³ III Zjazd OM TUR. Delegaci wypowiedzieli siê za samodzielno¶ci± organizacji m³odzie¿y robotniczej i rozszerzeniem jej dzia³alno¶ci politycznej.
1991 - Édith Cresson z Partii Socjalistycznej jako pierwsza kobieta stanê³a na czele francuskiego rz±du.
1997 - 22 lata po zakoñczeniu wojny w Laosie, USA przyzna³y siê oficjalnie do brania w niej udzia³u, czemu dot±d zaprzecza³y.
2006 - Giorgio Napolitano (Demokraci Lewicy) obj±³ urz±d prezydenta W³och.
2011 - W Hiszpanii powsta³ ruch Oburzonych.
2012 - François Hollande zosta³ zaprzysiê¿ony na urz±d prezydenta Francji.
2015 - Za³o¿ono nieformalny ruch Wolno¶æ i Równo¶æ.
?