Kuba będzie miała lepsze połączenie internetowe

[2014-09-29 22:15:31]

Amerykańskie embargo wpływa nie tylko na kubańską gospodarkę, ale również na jej wirtualne łącza. Czatowanie, zakupy przez Internet czy wysyłanie maili są na Kubie luksusem, niedostępnym dla większości społeczeństwa.

Rząd postanowił to zmienić i w tym celu zamierza przyspieszyć projekt budowy linii telekomunikacyjnej z Wenezuelą. Dzięki temu może znacznie poprawić jakość Internetu i o połowę obniżyć koszt połączenia. Dotychczas wyspa korzystała z łączności satelitarnej. Telefony komórkowe nie mają jeszcze połączenia z Internetem. W ostatnim czasie państwowa firma telekomunikacyjna wprowadza możliwość sprawdzania poczty elektronicznej na komórce, co na wyspie jest nowością.

Jednym z największych problemów Kuby jest jej brak łączności ze światem, który jest związany z amerykańską blokadą. Sześć lat temu rządy Kuby i Wenezueli podpisały pierwsze porozumienie o budowie połączenia, poprowadzonego drogą morską. Choć projekt miał być ukończony cztery lata temu, prace nad nim wciąż trwają.

Nowa linia telekomunikacyjna będzie dla Kuby nie tylko szansą na wyjście z izolacji, ale również znacznie przyspieszy rozwój telefonii komórkowej oraz połączenia internetowego, jednocześnie znacznie obniżając koszty tych usług w całym kraju.

jkl


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Zandberg w Opolu!
Opole, ul. Kopernika 13
13 maja 2025 (wtorek), godz. 13.00
Zandberg we Wrocławiu!
Wrocław, Rynek
13 maja 2025 (wtorek), godz. 20.00
Zandberg w Częstochowie!
Częstochowa, Plac Biegańskiego
14 maja (środa), godz. 12:00
Zandberg w Krakowie!
Kraków, Mały Rynek
14 maja (środa), godz. 20:00
Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz

Więcej ogłoszeń...


13 maja:

1888 - Zniesiono niewolnictwo w Brazylii.

1902 - Ignacy Daszyński został z ramienia PPSD wybrany do Rady Miejskiej Krakowa. Był pierwszym przedstawicielem socjalistów w samorządzie miejskim na ziemiach polskich.

1902 - W Warszawie powstał Związek Młodzieży Socjalistycznej, działający na terenie szkół średnich i wyższych.

1938 - W Turynie urodził się Giuliano Amato, polityk Włoskiej Partii Socjalistycznej.

1985 - W Filadelfii policja przeprowadziła akcję aresztowania członków afroamerykańskiego ruchu MOVE. W wyniku pożaru powstałego po zbombardowaniu siedziby organizacji zniszczeniu uległo 65 okolicznych budynków i zginęło 11 osób, w tym 5 dzieci.

1990 - Powstała Socjaldemokratyczna Partia Mołdawii (PSD).

2000 - Załoga amerykańskiego samolotu wojskowego zrzuciła omyłkowo 6 bomb na wioskę w Korei Płd.

2004 - W Wiedniu zmarł Michael Guttenbrunner, austriacki pisarz i poeta; więziony przez nazistów za przynależnośc do Socjaldemokratycznej Partii Austrii.


?
Lewica.pl na Facebooku