Willy Hoss opuszcza Zielonych

[2001-11-20 21:12:34]

Jeden z członków-założycieli niemieckiej partii Zielonych, Willi Hoss, opuścił po 20 latach współpracy swoich partyjnych kolegów. W ten sposób wyraził dezaprobatę wobec planu udziału niemieckiego wojska w konflikcie w Afganistanie. W wywiadzie dla niemieckiej gazety Die Tageszeitung stwierdził m.in., że popierając zaangażowanie Bundeswehry w zbrojnej walce z terroryzmem, partia Zielonych opowiedziała się przeciwko państwom słabo rozwiniętym. Rozważając swoje plany na przyszłość Hoss zauważa, że jego odejście z partii zamyka pewnien rozdział jego działalności, jedenocześnie jednak stwarza nowe możliwości wyrazu poglądów.

Willy Hoss jest m.in. członkiem Attac-Niemcy.

Bożydar Lewicki


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


24 lutego:

1813 - W Warszawie urodził się Henryk Michał Kamieński, pseud. Filaret Prawdowski, ekonomista, filozof, publicysta, teoretyk ruchu rewolucyjno-demokratycznego (Związek Narodu Polskiego), pisarz filozoficzny i ekonomiczny.

1848 - W wyniku rewolucji lutowej abdykował król Francji Ludwik Filip I. Proklamowano II Republikę Francuską.

1905 - W Warszawie miała miejsce pierwsza akcja zbrojna bojowców PPS w rewolucji 1905.

1942 - W Kalkucie urodziła się Gayatri Chakravorty Spivak, indyjska teoretyczka i krytyczka kultury, inspirująca się dekonstrukcjonizmem, feminizmem, marksizmem i postkolonializmem

1944 - Urodził się Ivica Račan, założyciel i lider Socjaldemokratycznej Partii Chorwacji, premier Chorwacji w latach 2000-2003.

2008 - Wybory prezydenckie na Cyprze wygrał komunista Dimitris Christofias.

2008 - Raúl Castro zastąpił oficjalnie swego brata Fidela na stanowisku prezydenta Kuby.


?
Lewica.pl na Facebooku