Litwa: Reklama piwa z Chrystusem
[2006-01-17 20:35:07]
Na billboardach Chrystus Frasobliwy - w słuchawkach walkmana - ma zachęcać do kupowania piwa. Litewski Kościół i społeczność polska na Litwie są oburzeni. W oświadczeniu przyjętym podczas posiedzenia Konferencji Biskupów Litwy zaznacza się, że wizerunek Chrystusa Frasobliwego nie jest jedynie symbolem sztuki ludowej, lecz dla katolików - to wizerunek Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, a jego wykorzystanie do reklamy piwa oburza większość wierzących. Biskupi zaapelowali, by reklamę wycofano. Redakcja "Tygodnika Wileńszczyzny" wezwała do bojkotu wyrobów browaru obrażającego uczucia chrześcijan. Kierownik działu marketingu browaru Neringa Kavaliauskiene zapewniła, że reklama nie miała na celu obrazy uczuć religijnych. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
14 lipca:
1789 - Zdobycie Bastylii przez lud Paryża - początek Rewolucji Francuskiej.
1873 - Górnicy kopalni cynku Szarlej w Piekarach Śl. rozpoczęli strajk okupacyjny. W starciach z pruską policją i wojskiem, zginęło 9 górników. Strajk zakończono po 5 dniach. Udało się uzyskać podwyższenie wynagrodzeń, skrócenie dniówek dla młodocianych i kobiet
1877 - USA: Podczas strajku generalnego w Chicago doszło do walk robotników z policją. Co najmniej 30 osób zginęło od kul policji.
1878 - USA: Wielki strajk kolejarzy.
1896 - Urodził się Buenaventura Durruti, hiszpański anarchista, działacz polityczny i związkowy, przywódca CNT-FAI.
1979 - Nikaragua: Upadek prawicowego reżimu Somozy - władzę przejmują sandiniści.
1986 - Francja: W przemówieniu z okazji Dnia Bastylii, prezydent Mitterand oświadczył, że nie podpisze dekretu rządu Chiraca o reprywatyzacji 65 przedsiębiorstw państwowych.
?