DN! - Wiadomości z 13 lutego 2012
2012-02-14 05:30:51

Amerykańskie siły specjalne chcą uproszczonych procedurWedług New York Timesa, najwyższy szczeblem oficer amerykańskich sił specjalnych próbuje uzyskać pozwolenie na wysyłanie swoich żołnierzy w dowolne miejsce na świecie z pominięciem standardowych procedur Pentagonu (chodzi o wymagane zezwolenia na wysyłanie wojsk do obcych krajów). W szczególności, Admirał William McRaven chce zwiększyć obecność sił specjalnych w Azji, Afryce i Ameryce Łacińskiej.

Romney wygrywa w Maine oraz na konferencji CPACW kampanii prezydenckiej, Partia Republikańska w stanie Maine ogłosiła Mitta Romney'ego zwycięzcą w głosowaniu, które odbyło się w sobotę. Uzyskał on przewagę jedynie 194 głosów nad Ronem Paulem. Współpracownicy Paula twierdzą, że mógł on wciąż wygrać, gdyż wyniki z jednego okręgu wyborczego nie dotarły na czas z powodu śnieżycy.

Romney wygrał również w sondażu, przeprowadzonym podczas Conservative Political Action Conference (CPAC - Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej). Santorum oskarżył go o sfałszowanie wyników - zanotowano wiele doniesień o wynajmowaniu przez Romney'ego autobusów, które przywoziły na konferencję studentów, oraz o opłacanie swoim sympatykom kosztów rejestracji. W piątek Romney wygłosił przemówienie podczas konferencji:

"Spędziłem 25 lat, równoważąc budżety, eliminując marnotrastwo i - na marginesie - trzymając się tak daleko od rządu, jak to tylko możliwe. Robiłem te rzeczy, w których konserwatyzm świetnie się sprawdza. Otwierałem nowe firmy i podnosiłem z gruzów firmy upadające. I nie wstydzę się powiedzieć, że odniosłem wiele sukcesów."


Budżet Obamy przewiduje podniesienie podatku dla milionerów oraz cięcia w publicznej służbie zdrowiaDzisiaj został ogłoszony budżet rządu USA na rok wyborczy, przewidujący między innymi podniesienie podatku dla milionerów, miliardy dolarów na tworzące miejsca pracy projekty infrastrukturalne oraz 4 biliony dolarów cięć budżetowych przez następne 10 lat. Znalazło się w nim między innymi wezwanie do redukcji finansowania publicznej służby zdrowia dla osób starszych i najbiedniejszych (Medicare and Medicaid) o 360 miliardów dolarów.

poprzedninastępny komentarze