DN! - Wiadomości z 16 lutego 2012
2012-02-17 06:05:47

Raport: Niedożywienie zabija pięcioro dzieci każdej minutyWedług opracowanego przez organizację Save the Children raportu, niedożywienie jest "niewidocznym kryzysem", który każdej minuty zabija pięcioro dzieci na świecie. Według raportu, prawie pół miliarda dzieciom w ciągu najbliżych 15 lat grozi permanentny uszczerbek na zdrowiu, spowodowany niedożywieniem, które dotyka co czwartego dziecka na Ziemi.

Obama nie nawiązuje do walki o prawa pracownicze w WisconsinWe wtorek prezydent Obama odwiedził fabrykę w Milwaukee w stanie Wisconsin i wygłosił przemówienie, w którym chwalił swój projekt powstrzymywania przenoszenia miejsc pracy poza granice USA (tzw. insourcing):

"Ostatnią rzeczą, na którą możemy sobie pozwolić, jest kontynuowanie polityki, która spowodowała cały ten bałagan. Nie wrócimy do gospodarki, która była osłabiona wyprowadzaniem miejsc pracy poza granice kraju, niespłacalnymi długami i sztucznymi zyskami finansowymi. Potrzebujemy gospodarki opartej o amerykańskie fabryki, z wykorzystaniem amerykańskiej ekspertyzy, amerykańskich źródeł energii i umiejętności amerykańskich robotników. Potrzebujemy odnowy amerykańskiej etyki ciężkiej pracy, fair play i dzielenia się odpowiedzialnością. O to właśnie nam chodzi."


Wizyta Obamy zbiegła się w czasie z pierwszą rocznicą masowych protestów przeciwko próbie drastycznego ograniczenia praw związkowych pracowników sektora publicznego przez republikańskiego gubernatora Scotta Walkera. W swoim przemówieniu Obama nie odniósł się jednak ani słowem do tych wydarzeń. Sam Walker nie pojawił się na wystąpieniu Obamy, zasłaniając się grypą.

poprzedninastępny komentarze