DN! - Wiadomości z 22 lutego 2012
2012-02-23 05:26:04

USA sygnalizują możliwość dostarczania broni syryjskim rebeliantomRzeczniczka prasowa Departamentu Stanu USA Victoria Nuland powiedziała, że Stany Zjednoczone biorą pod uwagę dostarczanie broni syryjskim rebeliantom, walczącym z reżimem Assada:

Staramy się w tej chwili wywierać na reżimie presję, czym chcemy doprowadzić do politycznego rozwiązania konfliktu i pomóc Syryjczykom w znalezieniu politycznej alternatywy w humanitarny sposób. Mówiłam już to wielokrotnie i powtórzę to również dzisiaj: nie wydaje nam się, żeby dalsza militaryzacja Syrii była dobrym pomysłem. Z drugiej strony, macie Państwo rację przypominając, że wszystkie opcje są brane pod uwagę.


Afganistan: cztery ofiary śmiertelne w protestach przeciwko paleniu KoranówW Afganistanie rośnie oburzenie, spowodowane paleniem Koranów przez żołnierzy koalicyjnych w bazie w Bagram. Dzisiaj w Kabulu odbył się protest, który zakończył się krwawym starciem z afgańskim wojskiem. Przynajmniej cztery osoby zginęły, a kilkadziesiąt zostało rannych. Głównodowodzący sił NATO w Afganistanie, generał John Allen, przeprosił za palenie Koranów i zapowiedział śledztwo:

Jeśli od wielu lat giniemy obok żołnierzy afgańskich, to dlatego, że wierzymy w nich, wierzymy w ich kraj i chcemy wykorzystać każdą okazję, by przynieść im jaśniejszą przyszłość. To były odizolowane incydenty i moim przeprosinom wobec wszystkich Afgańczyków musi towarzyszyć zapewnienie ich, że kiedy tego typu incydenty mają miejsce, to my je bardzo szybko skorygujemy i ukarzemy winnych.


Obama chce obniżyć podatek korporacyjny do 28%Prezydent Obama niedługo przedstawi propozycję zmian w korporacyjnym prawie podatkowym, zgodnie z którymi podatek dochodowy od korporacji zmaleje z 35% do 28%. Dla wyrównania spadku w dochodach państwa, spowodowanego tymi zmianami, Biały Dom proponuje wyeliminowanie szeregu odpisów oraz dziur prawnych, kosztujących budżet miliardy dolarów rocznie. Plan zawiera również propozycję nałożenia minimalnego podatku od zysków osiągniętych za granicą.

Sąd pozwala miastom stanu Nowy Jork zabraniać wydobywania gazu łupkowegoSąd w stanie Nowy Jork przyznał miastom prawo do zabraniania kontrowersyjnej praktyki wydobywania gazu łupkowego w ich granicach administracyjnych. Phillip Rumsey, sędzia Sądu Najwyższego, zdecydował, że wydawanie takich zakazów wchodzi w zakres przepisów o zagospodarowaniu przestrzeni. Decyzja ta może okazać się bardzo pomocna wszystkim jednostkom samorządu terytorialnego, pragnących wprowadzić zakaz wydobywania gazu łupkowego z ogromnych złóż, znajdujących się w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych.

poprzedninastępny komentarze