Obama organizuje zbiórki pieniędzy
2012-05-12 06:20:53

Po ogłoszeniu popracia dla małżeństw par homoseksualnych Obama organizuje zbiórki pieniędzyW czwartek, jeden dzień po ogłoszeniu popracia dla małżeństw par homoseksualnych, prezydent Obama zorganizował szereg zbiórek pieniędzy na swoją kampanię wyborczą. Podczas przemówienia, które wygłosił w Seattle, Obama połączył tę deklarację ze swoim hasłem wyborczym - "naprzód".

Prezydent Obama: "Idziemy naprzód, aby znaleźć sie w kraju, gdzie każdy Amerykanin jest traktowany z godnością i z szacunkiem. Wy, tu w stanie Waszyngton, też będziecie mieli okazję do wyrażenia swojej opinii w sprawie tego, żeby każda osoba była traktowana sprawiedliwie, niezależnie od orientacji seksualnej. Jesteśmy narodem, który traktuje ludzi sprawiedliwie."


Obama zakończył ten dzień zbiórką funduszy w domu aktora i reżysera George'a Clooney'ego w Hollywood, podczas której uzbierano 15 mln dolarów. Przed miejscem zbiórki zebrała się grupa protestujących.

Melvina Bogan: "Powiedzcie prezydentowi, żeby dalej robił dobrą robotę, ale żeby był bardzo asertywny, kiedy rozmawia z bankierami, bo oni potrafia wodzić za nos."


Beverly Roberts: "Chciałabym, żeby zrobił coś więcej dla ludzi, którzy mają trudności ze swoimi hipotekami, bo... Tu nie chodzi tylko o mnie - setki, tysiące ludzi mają problemy i niektórzy mają gorsze problemy, niż ja. Bank jeszcze nie zajął mojego domu, ale wszystko zmierza w tym kierunku."

poprzedninastępny komentarze