Indie: Kryzys finansowy przyczyną samobójstw?
[2006-05-24 11:47:17]
Istnieje obawa, że może powtórzyć się sytuacja z lat dziewięćdzisiątych, kiedy w wyniku krachu na giełdzie kilku maklerów i inwestorów indywidualnych popełniło samobójstwo topiąc się w rzece lub skacząc w dół z okien drapaczy chmur. Jak powiedział szef policji w mieście Ahmedabad na zachodzie kraju, R. K. Patel: Kryzys finansowy może doprowadzić do fali samobójstw. Naszym zadaniem jest ratować ludzkie życie. Monitorowane są przede wszystkim okolice jezior i kanałów. Na szczęście do tej pory nie otrzymaliśmy jeszcze doniesień o próbach odebrania sobie życia. Indeks giełdy w Bombaju stracił w końcu ubiegłego tygodnia 10 procent swojej wartości, po to by w poniedziałek obniżyć się o kolejne 10 procent. S. S. Gupta, makler giełdowy, który w ciągu poniedziałkowej sesji stracił w dwie godziny kilka milionów rupii, powiedział: Złoto zmieniło się w mosiądz. Jesteśmy skończeni. Z kolei grający na giełdzie Sanjay Joshi powiedział: Pożyczyłem pieniądze by zainwestować w akcje. W ciągu ostatnich dwóch dni wszystko straciłem. Nie mam pojęcia, jak spłacę zaciągnięte kredyty. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
15 czerwca:
1381 - Zginął Wat Tyler, przywódca chłopskiej rewolty w Anglii.
1917 - Powstał Komitet Wykonawczy Sekcji PPS w Rosji.
1941 - W Sztokholmie zmarł Stanisław Thugutt, wicepremier w rządzie Grabskiego, działacz lewicy ruchu ludowego, współzałożyciel Ligi Obrony Praw Człowieka i Obywatela, wolnomyśliciel i antyklerykał.
1951 - Urodził się Álvaro Colom, gwatemalski polityk, członek centrolewicowej partii Narodowa Jedność Nadziei (UNE), 2008-12 prezydent Gwatemali.
1952 - Zmarła Zofia Kirkor-Kiedroniowa (z d. Grabska), działaczka społeczna, początkowo związana z PPS.
1987 - Chile: Operacja "Albania", znana też jako "masakra w Boże Ciało". Agenci CNI zamordowali 12 osób.
2006 - Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której wyraził zaniepokojenie wzrostem nietolerancji powodowanej rasizmem, ksenofobią, antysemityzmem i homofobią w kilku krajach Europy, w tym w Polsce.
2019 - Zuzana Čaputová jako pierwsza kobieta objęła urząd prezydenta Słowacji.
?