Puławy: Samorozwiązanie struktur Unii Pracy

[2006-08-15 11:57:49]

Jak informuje "Tygodnik Powiśla" 6 sierpnia przestało istnieć Koło Miejskie w Puławach i Koło Gminne Unii Pracy w Baranowie.

Jest to pierwsza tego typu decyzja w kraju. Jej powodem było zawarcie przez Unię Pracy na szczeblu krajowym koalicji z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Zdaniem działaczy UP z powiatu puławskiego przekreśla to szanse na dalszy samodzielny byt tej partii.

Nigdy nie stawialiśmy na ilość, tylko na jakość. Mieliśmy ludzi starannie dobranych, o wysokim morale, uczciwych, charakteryzujących się ogromnym przywiązaniem do tradycji patriotycznych, ale też poczuciem niezależności. Co istotne, w przeciwieństwie do innych struktur UP, nasi członkowie byli i są ludźmi głęboko wierzącymi. Tworzyliśmy więc lewicę patriotyczną, niepodległościową i chrześcijańską. Jednak ze względu na posunięcia na szczeblu krajowym, tego oblicza nie moglibyśmy utrzymać. Stąd bolesna dla nas wszystkich decyzja o samorozwiązaniu - powiedział gazecie przewodniczący powiatowych struktur Unii Pracy Sławomir Szczęsny.

UP na terenie powiatu puławskiego liczyła 30 osób. Część działaczy tej partii chce teraz udzielić poparcia Prawu i Sprawiedliwości oraz Samoobronie.


Szymon Martys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


25 listopada:

1917 - W Rosji Radzieckiej odbyły się wolne wybory parlamentarne. Eserowcy uzyskali 410, a bolszewicy 175 miejsc na 707.

1947 - USA: Ogłoszono pierwszą czarną listę amerykańskich artystów filmowych podejrzanych o sympatie komunistyczne.

1968 - Zmarł Upton Sinclair, amerykański pisarz o sympatiach socjalistycznych; autor m.in. wstrząsającej powieści "The Jungle" (w Polsce wydanej pt. "Grzęzawisko").

1998 - Brytyjscy lordowie-sędziowie stosunkiem głosów 3:2 uznali, że Pinochetowi nie przysługuje immunitet, wobec czego może być aresztowany i przekazany hiszpańskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

2009 - José Mujica zwyciężył w II turze wyborów prezydenckich w Urugwaju.

2016 - W Hawanie zmarł Fidel Castro, przywódca rewolucji kubańskiej.


?
Lewica.pl na Facebooku