Warszawa: PPP podpisuje porozumienia z koalicjantami (akt.)

[2006-08-21 19:35:33]

We wtorek, 22 sierpnia br., Polska Partia Pracy podpisała porozumienie wyborcze z organizacjami społeczno-politycznymi, z którymi współpracuje. Porozumienie dotyczy m.in. wspólnego startu w zbliżających się wyborach samorządowych. Sygnatariusze porozumienia ustalili, że działacze ich organizacji wystartują z list Komitetu Wyborczego PPP. Porozumienie obejmujące Warszawę i Mazowsze zostanie podpisane w obecności przewodniczącego PPP, Bogusława Ziętka.

Porozumienie organizacji lewicowych zostało podpisane m.in. przez: Polską Partię Pracy, Komunistyczną Partię Polski, Grupę na rzecz Partii Robotniczej, Ruch Odrodzenia Gospodarczego im. Edwarda Gierka, Wolny Związek Zawodowy "Sierpień`80", Stowarzyszenie "Enklawa", Stowarzyszenie "Korekta" i Kombatantów Armii Ludowej.

Przedstawiciele tych organizacji zapowiadają, że będą współpracować i dążyć do integracji reprezentowanych przez siebie środowisk wokół lewicowego programu oraz wspólnie uczestniczyć w akcjach przeciwko naruszaniu socjalnych i obywatelskich praw Polaków.

Dzisiejsze porozumienie zawieramy nie tylko ze środowiskami, z którymi PPP współpracuje od wielu miesięcy, tak jak z KPP czy związkowcy z "Sierpnia`80", ale również z organizacjami, z którymi współpracujemy od niedawna – mówił przewodniczący PPP. Jest to porozumienie inaugurujące proces, który będzie kontynuowany – powiedział Ziętek. Mówimy o nowej lewicowej formacji, z którą chcemy wyjść naprzeciw rzeczywistym problemom społecznym: oświaty, służby zdrowia, rynku pracy, mieszkalnictwa, emerytów i rencistów, kombatantów. Nasze porozumienie nie jest zamknięte, czekamy na tych, którym nie jest obojętny los ludzi biednych, bezrobotnych i wykluczonych - przekonywał przewodniczący PPP.

Nie jesteśmy zainteresowani budowaniem koalicji o charakterze socjalliberalnym czy centrolewicowym – podkreślił Ziętek i dodał, że PPP nie zamierza zawierać koalicji z Sojuszem Lewicy Demokratycznej ani Socjaldemokracją Polską, które zamierzają startować na wspólnych listach z liberałami z Partii Demokratycznej i nie wykluczają współpracy z Platformą Obywatelską. Przewodniczący PPP ocenił, że sojusz powstający wokół PPP to obecnie jedyna autentyczna lewica w Polsce. Ziętek poinformował też, że z inicjatywy PPP jesienią zacznie się ukazywać ogólnopolski tygodnik, dzięki któremu lewicowe środowiska będą mogły skutecznie docierać do opinii publicznej. Ziętek zapowiedział, że wspólnie z koalicjantami będą pracować nad przygotowanymi przez PPP projektami ustaw: o statusie bezrobotnego i płacy minimalnej.

Przedstawiciele tych organizacji postanowili, że będą współpracować i dążyć do integracji reprezentowanych przez siebie środowisk wokół lewicowego programu. Lewica jest polityczną reprezentacją interesów świata pracy, bezrobotnych, wyzyskiwanych i uciskanych grup społecznych. Zadaniem lewicy jest wypracowanie jasnego programu, w którym przedstawi propozycje rozwiązania najważniejszych problemów społecznych: bezrobocia, wykluczenia, niskich płac i świadczeń społecznych. Taką autentyczną lewicą jest Polska Partia Pracy i organizacje, z którymi PPP nawiązała współpracę społeczno-polityczną - napisali sygnatariusze w porozumieniu. Jesteśmy lewicą, która konsekwentnie staje w obronie wyzyskiwanych i uciskanych, nie zawierając kompromisów z tymi, którzy ograniczają swobody demokratyczne i realizują niesprawiedliwą społecznie politykę.

Magdalena Ostrowska


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


23 listopada:

1831 - Szwajcarski pastor Alexandre Vinet w swym artykule na łamach "Le Semeur" użył terminu "socialisme".

1883 - Urodził się José Clemente Orozco, meksykański malarz, autor murali i litograf.

1906 - Grupa stanowiąca mniejszość na IX zjeździe PPS utworzyła PPS Frakcję Rewolucyjną.

1918 - Dekret o 8-godzinnym dniu pracy i 46-godzinnym tygodniu pracy.

1924 - Urodził się Aleksander Małachowski, działacz Unii Pracy. W latach 1993-97 wicemarszałek Sejmu RP, 1997-2003 prezes PCK.

1930 - II tura wyborów parlamentarnych w sanacyjnej Polsce. Mimo unieważnienia 11 list Centrolewu uzyskał on 17% poparcia.

1937 - Urodził się Karol Modzelewski, historyk, lewicowy działacz polityczny.

1995 - Benjamin Mkapa z lewicowej Partii Rewolucji (CCM) został prezydentem Tanzanii.

2002 - Zmarł John Rawls, amerykański filozof polityczny, jeden z najbardziej wpływowych myślicieli XX wieku.


?
Lewica.pl na Facebooku