Rafał potrzebuje Twojej pomocy!

[2006-09-18 20:08:27]

U naszego wieloletniego przyjaciela Rafała Górskiego (33 lata) w czwartek (13.09.) zdiagnozowano raka oka. Aktualnie oczekuje on w szpitalu na jego usunięcie. Nie wiadomo dokładnie jakie będą koszta jego hospitalizacji, a tym bardziej leczenia. Wiadomo natomiast, że czeka go długi proces powrotu do zdrowia i rehabilitacji.

Dla przypomnienia: Rafał Górski to jeden z najważniejszych animatorów polskiego ruchu anarchistycznego, związany z krakowską sekcją Federacji Anarchistycznej, uczestnik wielu protestów o problematyce społecznej i ekologicznej, by wymienić blokadę budowy zapory w Czorsztynie, czy licznych akcji przeciwko krakowskim elitom politycznym. Kilkakrotnie więziony przez wiele tygodni z powodu swojej działalności społecznej.

Redaktor gazety "A-tak". Publicysta prasy wolnościowej (m. in. "Inny Świat", "Mać Pariadka"). Autor i współautor książek, w tym: "Demokracja Uczestnicząca", "Samorządność pracownicza", "Anarchosyndykalizm. Strajki, powstania, rewolucje 1892-1990".

Aktywny działacz ruchu anarchosyndykalistycznego.

Rafał w związku ze swoim stanem zdrowia jest dziś w trudnej sytuacji finansowej, dlatego gorąco apelujemy o wsparcie go w ciężkich chwilach. Każda kwota wpłacona na poniższe konto zostanie przeznaczona na pomoc Rafałowi.

Rafała można wesprzeć finansowo wysyłając pieniądze (z dopiskiem "dla Rafala") na konto:
52194010764520685400000000 Marek Piekarski

Przyjaciele


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


17 czerwca:

1789 - Stan trzeci ogłosił się Zgromadzeniem Narodowym, początek rewolucji we Francji.

1848 - Wiosna ludów: bombardowanie miasta przez wojska austriackie doprowadziło do kapitulacji powstania w Pradze.

1918 - Została założona Łotewska Socjaldemokratyczna Partia Robotnicza (LSDSP).

1929 - Przybycie do Polski, na zaproszenie PPS, delegacji Międzynarodówki Socjalistycznej na czele z jej przewodniczącym Emilem Vandervelde.

1934 - Władze sanacyjne wydały dekret o utworzeniu w Berezie Kartuskiej "obozu izolacji dla osób zagrażających bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu".

1936 - Urodził się Ken Loach, angielski reżyser, marksista, nagrodzony Złotą Palmą w Cannes za film "Wiatr buszujący w jęczmieniu".

1945 - Urodził się Ken Livingstone, polityk lewicowy, długoletni burmistrz Londynu, doradca H. Chaveza.

1991 - RPA: Zniesienie apartheidu

2004 - Zmarł Jacek Kuroń.


?
Lewica.pl na Facebooku