Warszawa: "Reklama" kamienicznika

[2007-01-06 19:19:42]

Kilkadziesiąt osób wzięło dziś udział w pikiecie w obronie prześladowanych przez kamienicznika lokatorów budynku przy ulicy Marysińskiej 22.

Pikietę zorganizowała kampania "Mieszkanie Prawem nie Towarem". Wzięli w niej udział działacze ATTAC, Czerwonego Kolektywu-Lewicowej Alternatywy, Grupy na rzecz Partii Robotniczej, Młodych Socjalistów, Polskiej Partii Pracy, Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień`80", lokatorzy współpracujacy z kampanią MPnT oraz grupa okolicznych mieszkanców.

Lokatorka z budynku mówiła o tym w jaki sposób kamienicznik Józef Piaszczyński odciął jej rodzinie przewód kominowy. Wspomniała równiez że pomimo iż lokatorzy płacą czynsz, kamienicznik twierdzi że nalezy mu się od nich odszkodowanie za "bezprawne zamieszkiwanie", nie chcąc nawet podać jego wysokosci. Lokatorów wciąż spotykają równieższykany, takie jak dewastacja klatki schodowej przez "nieznanych sprawców".

Niech pan zabierze śmieci, które w tajemniczy sposób pojawiły się pod moimi oknami, panie Piaszczyński - powiedziała lokatorka budynku Mieczysława Zatorska.

Zebrani jako dowód prowokacyjnego zachowania kamienicznika pokazywali plakaty, które pojawiły sie w okolicy przed akcją, sugerujące jakoby jej
tematem była walka o prawo adopcji dla gejów i których autor nie umiał nawet poprawnie podać nazw organizacji broniących lokatorów.

Chcemy przypomnieć Józefowi Piaszczyńskiemu, że lokatorzy nie są meblem, który można kupić, sprzedać i dowolnie przesuwać - powiedział Piotr Ciszewski z CK-LA.

Marcin Płaczek z WZZ "Sierpień`80" i PPP stwierdził, że problem nie dotyczy tylko jednej kamienicy, ale wynika ze zmian w prawie lokatorskim, które odebrały lokatorom większość sposobów obrony, a wprowadzonym miedzy innymi przez "solidarny" PiS. Dodał, że kamienicznik miał szansę przemówić ludzkim głosem i negocjować z lokatorami, ale tego nie zrobił.

Będziemy reklamować pana, panie Piaszczyński i pańską firmę "Kominiarz" w taki sposób, aby lokalna społeczność wiedziała co robi pan z lokatorami - powiedział Andrzej Smosarski z CK-LA. Życzył również kamienicznikowi aby zobaczył, że z drugiej strony też są ludzie i zaczął rozmawiać zamiast walczyć.

Patryk Kisling


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


14 czerwca:

1848 - Przy użyciu 40 policjantów i połowy batalionu wojska zamknięto lokal "Trybuny Ludów". Był to dziennik, głoszący idee Wiosny Ludów. Jego redaktorem naczelnym przez pewien czas był Adam Mickiewicz.

1872 - W Kanadzie zalegalizowano związki zawodowe.

1906 - Pogrom Żydów w Białymstoku. Wojsko i policja carska zamordowały ok. 100 osób.

1925 - Na V Zjeździe Związków Robotniczych Spółdzielni Spożywców wysunięto postulat rozwoju spółdzielczości mieszkaniowej dla robotników.

1928 - W Rosario w Argentynie urodził się południowoamerykański rewolucjonista Ernesto "Che" Guevara.

1936 - Zakończył się blisko dwumiesięczny strajk okupacyjny w fabryce "Metalurgia" w Częstochowie.

1943 - W Warszawie grupa bojowa Milicji Ludowej RPPS wykonała akcję spalenia wojskowych magazynów materiałów pędnych w Forcie Wawrzyszewskim.

1944 - Polscy i radzieccy partyzanci odnieśli zwycięstwo nad wojskiem niemieckim w bitwie na Porytowym Wzgórzu na Równinie Biłgorajskiej, największej bitwie partyzanckiej na ziemiach polskich.

1958 - W Świerku uruchomiono pierwszy polski reaktor atomowy "Ewa".

1982 - Liban: Kilkaset izraelskich dział i czołgów oraz okrętów wojennych i samolotów rozpoczęło niszczący ostrzał Bejrutu. Odcięto dostawy wody, prądu i żywności dla miasta.

2018 - Delcy Rodríguez z lewicowego ruchu MSV została wiceprezydentką Wenezueli.


?
Lewica.pl na Facebooku