Bydgoszcz: Protest kierowców i motorniczych

[2007-01-14 15:38:11]

Działacze Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej RP oflagowali budynki Miejskich Zakładów Komunikacyjnych w Bydgoszczy. Rozpisali także wśród pracowników referendum w sprawie zaostrzenia protestu.

Kierowcy i motorniczowie domagają się podwyżek płac, poprawy warunków i atmosfery pracy oraz inwestycji w tabor. Pracownicy MZK skarżą się, że są karani finansowo za każde, nawet najdrobniejsze spóźnienie, tymczasem bydgoskie autobusy i tramwaje są w tak fatalnym stanie, że nie pozwala to na jednoczesne zapewnienie punktualności i bezpieczeństwa.

Dyrekcja MZK twierdzi, że nie może przyznać pracownikom podwyżek, gdyż to zwiększy ceny usług oferowanych przez przedsiębiorstwo, wobec czego władze Bydgoszczy mogą powierzyć realizowanie przewozów pasażerskich innej firmie. Związkowcy replikują, że w przypadku braku podwyżek mogą złożyć wypowiedzenia i poszukać pracy właśnie w konkurencyjnych przedsiębiorstwach przewozowych.

Wyniki referendum strajkowego mają być znane we wtorek. Jeśli większość pracowników poprze pomysł zaostrzenia protestu, to kierowcy i motorniczowie zorganizują pikiety przed siedzibą MZK oraz bydgoskim ratuszem, a gdy to nie przyniesie rezultatów - zatrzymają autobusy i tramwaje.

Bartłomiej Kacper Przybylski



drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


15 czerwca:

1381 - Zginął Wat Tyler, przywódca chłopskiej rewolty w Anglii.

1917 - Powstał Komitet Wykonawczy Sekcji PPS w Rosji.

1941 - W Sztokholmie zmarł Stanisław Thugutt, wicepremier w rządzie Grabskiego, działacz lewicy ruchu ludowego, współzałożyciel Ligi Obrony Praw Człowieka i Obywatela, wolnomyśliciel i antyklerykał.

1951 - Urodził się Álvaro Colom, gwatemalski polityk, członek centrolewicowej partii Narodowa Jedność Nadziei (UNE), 2008-12 prezydent Gwatemali.

1952 - Zmarła Zofia Kirkor-Kiedroniowa (z d. Grabska), działaczka społeczna, początkowo związana z PPS.

1987 - Chile: Operacja "Albania", znana też jako "masakra w Boże Ciało". Agenci CNI zamordowali 12 osób.

2006 - Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której wyraził zaniepokojenie wzrostem nietolerancji powodowanej rasizmem, ksenofobią, antysemityzmem i homofobią w kilku krajach Europy, w tym w Polsce.

2019 - Zuzana Čaputová jako pierwsza kobieta objęła urząd prezydenta Słowacji.


?
Lewica.pl na Facebooku